یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
کد خبر71029

در روزهای باقیمانده سال به قولی که در مورد فضای سبز داده ایم باید عمل کنیم

دبیری

رییس شورای اسلامی شهر تبریز خواستار ارائه گزارشی در مورد اقدامات شهرداری تبریز در مورد فضای سبز شد

به گزارش شهریار، شهرام دبیری در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال فضای سبز، گفت: از شهردار تبریز می خواهم با همراهی شهرداران مناطق بسیج شوند تا به قولی که داده ایم عمل کنیم.
او افزود: شهرداری تبریز در جلسه بعدی شورا در این باره گزارشی ارائه کند. 
دبیری در بخش دیگری از سخنانش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۱ فوریه سالروز جهانی زبان مادری گفت: زبان ها میراث معنوی بشریت هستند و افراد کمی هستند که لذت بردن از زبان مادری را انکار کنند. همیشه احساسات مان را با زبان مادری ابراز می کنیم. روز جهانی زبان مادری باعث می شود احترام متقابل بین فرهنگ ها و زبان ها ایجاد شود.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه انسان ها احساسات خود را با زبان مادری می‌توانند بهتر بیان کنند اظهار کرد: سالروز زبان مادری موجب پیوند بیشتر فرهنگ های زبانی خواهد شد و همه حق دارند به زبان مادری بخوانند و بنویسند این یک اصل قانونی است و مقام معظم رهبری نیز بارها به آن ‌تاکید داشتند.
دبیری تصریح کرد: برای همه واجب است تا موجب گسترش و بالندگی زبان مادری خود شوند و همواره وجود زبان های مختلف موجب همکاری و پیوند در کشور می‌شود و باید همانند یک گنج از زبان مادری خود حراست کنیم.
دبیری در ادامه با اشاره به مصوبه شورای شهر در خصوص تراکم‌ مازاد گفت: ضریب یک ونیم در محاسبه ها، محاسبه می‌شود که مصوبه شورا این بند را ندارد و فرمانداری نیز آن را تایید نکرده است.
او اضافه کرد: از شهرداری انتظار داریم هرچه سریعتر این ضریب یک و نیم را حذف کند و مبالغ اخذ شده نیز عودت داده شود.
دبیری ابراز امیدواری کرد با حذف این ضریب قیمت ها کاهش پیدا کند و بازار مسکن رونق یابد و درخواست پروانه ساختمانی افزایش یابد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 4 =