پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
کد خبر71159

نگرش مثبت به حفظ مواریث گذشته، دلگرم کننده است

رحیم عبادی

رئیس انجمن فرهنگی و هنری عاشیقلار آذربایجان شرقی، نگرش مثبت مدیران فرهنگی به حفظ مواریث گذشته را دلگرم کننده و زمینه ساز استمرار فعالیت در این خصوص دانست‌.

به گزارش شهریار، دکتر محمد عبادی در دیدار با سرپرست جدید سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به فعالیت سازمان در حوزه پاسداشت مظاهر هویت فرهنگی و بومی این خطه اظهار داشت: مایه مسرت و دلگرمی است که نگرش هایی آگاهانه به ضرورت پاسداشت این میراث، اشاعه و بسط آن وجود دارد و می توان با تمرکز بر جنبه های عملی آن گامی برای تجلی بهتر آن اخذ کند.

وی برگزاری رویدادهای موثری که می تواند با همکاری هماهنگ نهادهای فرهنگی صورت بگیرد را اتفاقی فرخنده خواند و افزود: بسیاری از هنرمندان شناخته شده موسیقی عاشیقی به مثابه گنجینه های مهجور این حوزه هستند که میراث‌دار ادبیات غنی این حوزه بوده و همه مظاهر این حوزه را در خود جمع بسته اند.

 بابک دنش پناه، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز نیز با قدردانی از همراهی هنرمندان حوزه موسیقی عاشیقی در حفظ میراث اصیل عاشیقی گفت: این موسیقی بخشی ارزنده از هویت ماست و فارغ از جنبه موسیقایی آن که در نوع واجد اهمیت و ارزش ماندگار است، در نوع خود دربردارنده موضوعات انسانی، فرهنگی، اجتماعی و دینی است که توانسته به درک بسیاری از این مظاهر کمک کند و آن را در زندگی مرمان ین خطه دخیل سازد.

وی ادامه داد: امیدواریم با تعامل و همراهی هنرمندان این خطه و نیر همراهی نهادهای مختلف فرهنگی گام هایی موثر برای حفظ این میراث برداریم و به اعتلا و غنای آن بکوشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =