چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
کد خبر71310

فرخ جلالی: بلوک های وادی رحمت هیچ تفاوت و ارجحیت نسبت به یکدیگر ندارد/ نصب المان های زائد ممنوع است

وادی رحمت

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز اعلام کرد: بلوک های مختلف وادی رحمت بر اساس طرح های از پیش تعیین شده اجرایی شده و هرگونه ادعای بی مهری به بلوک های خاص به دور از انصاف و شان متوفیان مومنین است.

به گزارش امور ارتباطات، فرخ جلالی اظهار داشت: از نظر سازمان آرامستان های شهرداری تبریز بین بلوک های مختلف هیچگونه تفاوتی وجود ندارد و برای هرکدام به یک میزان خدمات رسانی می شود.
وی با اشاره به اینکه بلوک ۶۵ و فاز ۲ بلوک ۵۷ جلوتر از سایر بلوک تازه تاسیس ساماندهی و کف سازی شده اند گفت: در طراحی بلوک های جدید، کاشت نهال و درخت به گونه ای دیگر پیش بینی شده به طوریکه گرداگرد هر بلوک را فضای سبز تشکیل خواهد داد.
فرخ جلالی با اشاره به استفاده از قبور بتونی پیش ساخته در بلوک های دوطبقه تاکید کرد: به دلیل پیوستگی دیواره های بتونی به یکدیگر، ‌امکان کاشت درخت و درختچه بالای قبور امکانپذیر نیست و در صورت کاشت و پیشرفت ریشه درختان، منجر به تخریب قبور در درازمدت می شود.
وی همچنین با اشاره به مشکلات ناشی از نصب سنگ های مرتفع، سازه های فلزی و سایر المان های نامتعارف گفت: انسداد مسیر و ایجاد مشکل برای شهروندان به ویژه سالمندان در هنگام تردد بین قبور یکی از عوامل نارضایتی و شکایت از المان های نامتعارف در آرامستان ها محسوب می شود؛ ضمن اینکه با وجود تابلوهای راهنمای بلوک، ردیف و شماره قبر، ادعای پیدا نکردن آرامگاه مورد نظر چندان منطقی و عقلانی نیست!
به گفته وی، در بلوک های جدید اغلب آرامستان های کشور، قبور به صورت پیوسته طراحی شده و فضای سبز دور هر بلوک را فرا می گیرد.
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به لزوم تحقیق در خصوص صحت و سقم ادعاهای مطرح شده توسط افراد مختلف پیش از انتشار اخبار یادآور شد: با وجود تلاش همکاران برای ارائه خدمات بهینه و افزایش رضایتمندی شهروندان، انصاف نیست با خبرسازی های نادرست خاطر بازماندگان متوفیان را مکدر سازیم.
گفتنی است چندی پیش نیز برخی افراد نا آگاه با فیلمبرداری از پروژه کف سازی قبور، از آن به عنوان سرقت سنگ قبر در وادی رحمت یاد کرده بودند!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 5 =