چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
کد خبر71352

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز خبر داد:
۲۰۰ دستگاه تاکسی هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی تبریز اضافه می‌شود/ فعالیت ۱۱ هزار تاکسی در تبریز

بشیریان و فیروزیان

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از اضافه شدن ۲۰۰ دستگاه تاکسی هیبریدی تویوتا به ناوگان تاکسیرانی تبریز در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش شهریار، سعید بشیریان بناب پیش از ظهر امروز در نشست بررسی عملکرد سازمان تاکسیرانی گفت:  نزدیکه به ۱۱ هزار تاکسی در زیرمجموعه سازمان فعالیت دارند که شامل تاکسی‌های شهری، سرویس ۱۳۳ و تاکسی‌های سبز هستند.

او افزود: علاوه بر آن ۱۵۰ آزانس مسافربری شهری نیز زیر نظر سازمان تاکسیران فعالیت و به صورت مستمر رصد می‌شوند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز با با اشاره به جابجایی ۳۵۰ هزار مسافر در شبانه‌روز  اعلام کرد: سهم تاکسیرانی تبریز از یک میلیون مسافر شهریتبریز ۳۳ درصد است چه چیزی حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار نفر است.

او اضافه کرد: تاکسی اینترنتی موجب کاهش فعالیت تاکسی های شهری شده است، ولی آن ایمنی و امنیت تاکسی های شهری را ندارند.

بشیریان، با اشاره به نوسازی تاکسی‌های شهری اظهار کرد:  ۵۳ درصد تاکسی‌های شهری فرسوده هستند که شامل ۵۷۰۰ تاکسی است که در طی سه سال اخیر، نزدیک به ۸۰۰ تاکسی نوسازی شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز با اشاره به برنامه های این سازمان برای سال ۱۴۰۰ نیز گفت:  الحاق ۲۰۰ دستگاه تاکسی هیبربیدی تویوتا و فعالیت در مسیرهای خاص مثل راه‌آهن، فرودگاه و ترمینال، خروج  ۳۰۰ دستگاه تاکسی پیکان، اعطای ۲۰۰ وام کم‌بهره در سال آینده، عقد قرارداد با شرکت اسقاط خودرو، تهیه برچسب و تعیین مسیر تاکسی‌ها و ۵۰۰ نوسازی تاکسی، جزو برنامه های سال آینده سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز است.

او با اشاره به فعالیت‌های کرونایی سازمان تاکسی رانی نیز گفت:  توزیع ماسک، ضدعفونی تاکسی‌ها، توزیع ۲۵۰۰ بسته معیشتی به ارزش یک میلیون تومان، توزیع ۱۶ تن مرغ در بین تاکسیرانان از جمله برنامه های سازمان تاکسیرانی در ایام کرونایی است.

او خاطرنشان کرد: بر خلاف برخی آمارهای ارائه شده، تنها ۸ نفر فوتی در بین رانندگان تاکسی شهری داریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 6 =