دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
کد خبر73799

فصل پربار دیگر در پارک طبیعت و حیات وحش عینالی؛
زایش حیات وحش در طبیعت عینالی با تولد ۱۳ رأس قوچ و بز

مدیر امور اجرایی و امانی سازمان عون بن علی گفت: با کنترل مستمر و رفع تمامی نیازها و تیمار حیوانات توسط دامپزشک سازمان و فراهم نمودن فضای مطلوب، با تولد ۱۳ راس بز و قوچ دیگر  تعداد حیوانات در پارک طبیعت و حیات وحش عینالی به ۵۵ رأس افرایش یافت.

به گزارش شهریار؛ بهروز محمدی اظهار کرد: با کنترل مستمر و رفع تمامی نیازها و تیمار حیوانات توسط دامپزشک سازمان و فراهم نمودن فضای مطلوب برای حیات، امسال نیز شاهد زاد و ولد و افزایش تعداد حیوانات، حتی شاهد دوقلو زایی بزکوهی و میش هستیم.
او  با اشاره به بهره برداری مجموعه حیات وحش عینالی با ۱۶ رأس قوچ بیان داشت: با انجام کارهای مناسب تغذیه ای و درمانی و محیا ساختن شرایط طبیعی و بکر و تمامی امکانات از جمله چشمه آب، تأمین علوفه از بهترین نوع و امنیت، حیوانات با آسودگی زاد و ولد می‌کنند که با تولد ۱۳ رأس در سال جاری تعداد آنها به ۵۵ رأس رسید.
مدیر امور اجرایی و کارگاه امانی سازمان عون بن علی، اعلام کرد: قیاس ناصری محیط بان و از کارگزاران عینالی، وظیفه رسیدگی و نظارت بر منطقه و وضعیت حیوانات را دارد و روزانه با رصد این منطقه ۴۰ هکتاری اعم از بررسی وضعیت فنس ها، تعداد و مشکلات حیوانات تمام سعی خود را برای مراقبت از حیوانات به کار می برد.
وی با اشاره به تمهیدات زیست محیطی برای حیوانات در طول سال افزود: علاوه بر تعبیه حوض آب در کنار طویله احداث شده، دو چشمه با آب دائمی نیز در این منطقه وجود دارد که حیوانات از آن استفاده می‌کنند علوفه موردنیاز حیوانات در فصول گرما از طریق برگ‌ درختان و گیاهان رویش یافته داخل محدوده پارک طبیعت تامین می‌شود و علاوه بر دپوی برگ درختان در پاییز با خرید علوفه مورد نیاز از بهترین مراتع استان در فصول سرما جیره غذایی به صورت دستی در اختیار حیوانات قرار می گیرد.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 8 =