دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
کد خبر73938

گیاهان دارویی در تفرجگاه عینالی به کشت انبوه رسید

عینالی

رییس اداره نظارت بر حفظ و توسعه فضای سبز سازمان عون بن علی گفت: موفق به تولید و کشت انبوه گیاهان دارویی نظیر زوفا، رزماری، موسیر، شمعدانی معطر به عنوان کشت جایگزین گل های فصلی در ارتفاعات کوهستانی عینالی شدیم.

به گزارش شهریار،  جعفر رنجبرپور با ذکر این خبر گفت: با هدف فرهنگ سازی هر چه بیشتر کاشت گیاهان دارویی از سال ۹۸ با همکاری جهاد کشاورزی استان پروژه شناسایی گونه های گیاهی مقاوم و متناسب با شرایط ویژه عینالی آغاز و امسال این گیاهان به  کشت انبوه رسید.
جعفر رنجبرپور با با بیان اینکه گیاهان دارویی زوفا در سطح تفرجگاه عینالی به گل نشست، توضیح داد: این گیاهان علاوه بر مقاوم به کم آبی و آفات و امراض گیاهی به دلیل داشتن رنگ و بوی زیبا جایگزین مناسبی  برای گل های فصلی هستند.
رییس اداره نظارت بر حفظ و توسعه فضای سبز سازمان افزود: علاوه بر زوفا، رزماری، شمعدانی معطر،  برای اولین بار در سطح استان پروژه کشت موسیر نیز در ارتفاعات عینالیی با تلاش کارشناسان عون بن علی و مشاوره های فنی کارشناسان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات با موفقیت انجام شد.
وی با بیان اینکه کاشت و توسعه گیاهان دارویی ظرفیتی نو و ثروت آفرین در تفرجگاه عینالی به شمار می رود اظهار نمود: پرورش و تکثیر گیاهان دارویی در کشورهای پیشرفته قابلیت‌های بسیار بالایی در ایجاد اقتصادی پویا و درآمد حاصل از تولید دارد استفاده از ظرفیت گلخانه های عینالی برای افزایش تولید  این گیاهان را در برنامه کاری خود داریم و از سرمایه گذاران و علاقمندان که مایل هستند در تولید انبوه گیاهان دارویی مشارکت داشته باشند دعوت به مذاکره و همکاری می کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =