پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱
کد خبر74159

خودکفائی عینالی در تولید گل های اطلسی

عینالی

رییس اداره نظارت بر توسعه و نگهداری فضای سبز سازمان عون بن علی گفت: در راستای ایجاد مناظر شاداب و مفرح تابستانی برای لذت بردن بازدید کنندگان از طبیعت تفرجگاه عینالی ۱۵ هزار گل اطلسی در گلخانه های سازمان تولید و در سطح تفرجگاه کاشته شد.

به گزارش شهریار، جعفر رنجبرپور رییس اداره نظارت بر توسعه و نگهداری فضای سبز سازمان عون بن علی با اشاره به اینکه عملیات کاشت گل‌های فصلی هر ساله متناسب با شرایط آب و هوای منطقه در تفرجگاه عینالی انجام می‌شود، اظهار داشت: کاشت گونه‌های زیبا با ویژگی ماندگاری و سازگاری با آب و هوای منطقه کوهستانی عینالی از اولویت‌های این سازمان محسوب می‌شود و گل اطلسی نیز یکی از محبوب ترین گل های مورد استفاده در فضای سبز ایران با عطر خوش و مقاوم به کم آبی و مناسب فصل تابستان است.
رییس اداره نظارت بر توسعه و نگهداری فضای سبز سازمان عون بن علی همچنین از کاشت گیاهان دارویی خبر داد و افزود: ۲۵۰۰ گلدان گیاهان دارویی که در مقابل گرما مقاومت بیشتری دارند شامل رزماری، عطرشاهی و زوفا برای کاشت تابستانه در گلخانه های سازمان عون بن علی تولید و عملیات کاشت از اوایل خرداد ماه در سطح پارک‌ها و بوستان‌های تفرجگاه آغاز شد.
وی با اشاره به کاشت گونه‌های کم نیاز به ‌آب در راستای توسعه فضای سبز تفرجگاه عینالی، بیان کرد: اصلاح الگوی کاشت و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از مشکلات ناشی از کم آبی از مهمترین اهداف حوزه فضای سبز سازمان عون بن علی به شمار می‌رود.
رنجبرپور افزود: با عنایت به تجارب کسب شده در سال های گذشته و نیاز نواحی به گل و درخت با رویکرد بلندمدت و کوتاه مدت واحد گلخانه در حال تولید ناز گوشتی به روش قلمه گیری است و ماهانه حدود ۱۰ هزار گلدان ناز گوشتی تولید و کاشت می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 5 =