یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
کد خبر74357

توسعه و رونق اقتصادی غرب و شمالغرب تبریز، اولویت مدیریت منطقه ۶

توسعه و رونق اقتصادی غرب و شمالغرب تبریز،  اولویت امور اجرائی مدیریت منطقه 6

شهردار منطقه ۶ تبریز با حضور در برنامه تبریزیم شبکه سهند، به تشرح برنامه ها و روند اجرای پروژه های عمرانی – خدماتی و ترافیکی سطح حوزه پرداخت.

به گزارش شهریار، حسین عالی باف شهردار منطقه ۶ تبریز در برنامه تبریزیم با اشاره به محوریت پروژه های عمرانی–خدماتی و ترافیکی منطقه ۶ با دو موضوع اصلی زیست محیطی و انسان محور به تشریح عملکرد یکسال اخیر حوزه های محتلف شهرداری منطقه ۶ تبریز و برنامه های آتی پرداخت.  
عالی باف با اشاره به اجرای شبانه روزی و مستمر آیتم های ویژه طرح گستره ی خدمات محله ای در معابر اصلی، فرعی و محلات غرب و شمالغرب تبریز توسط عوامل امانی و پیمانی حوزه معاونت خدمات شهری و اجرایی منطقه و تاکید بر اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام در سطح منطقه اظهار داشت: در راستای ارتقاء حقوق شهروندی و تامین رفاه عمومی، امنیت و آسایش شهروندان، مقرر گردیده  بر اساس برنامه ریزی زمانبندی شده، برخی از پروژه ها که با تلاش شبانه روزی عوامل اجرائی معاونت فنی و عمرانی منطقه، مراحل عملیاتی آن ها در حال اتمام است در دهه اول مرداد ماه، بهره برداری  و تقدیم شهروندان فهیم تبریزی شود. از جمله این پروژه ها، تعریض جاده آناخاتون میباشد که این پروژه انسان محور از ورودی شماره دو آناخاتون تا سه راهی مرکز دفن فنی مهندسی با اعتبار بالغ بر ۱۷۰میلیارد ریال به طول ۴۵۰۰ متر با افزایش عرض جاده از ۶ متر به ۱۶.۷ متر در راستای تامین امنیت شهروندان و مسافرین درون شهری و برون شهری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. از سایر پروژه های مهم همگام با اهداف پیش بینی شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص رفع موانع تولید مسکن و به منظور توسعه زیرساخت های لازم برای توسعه  شهرک شهید صیاد شیرازی نیز، احداث مسیر ارتباطی آن به طول ۷۰۰متر و عرض ۳۵متر با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال هزینه عمرانی انجام شده است. همچنین به منظور حفظ هویت تاریخی شهر با احیای بافت های تاریخی منطقه، عملیات احداث سنگفرش در کوی نهضت محله قراملک به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و در کوی دماوند شرقی و دماوند غربی واقع در محله شنب غازان به مساحت ۲۷۰۰ مترمربع با هزینه ۸ میلیارد ریال اجرا شده است.
عالی باف در ادامه با تاکید بر اهمیت اجرای عملیات ساماندهی ورودی شمالغرب تبریز به عنوان نماد و نشان از هویت، فرهنگ و شخصیت یک شهر،  

افزود: فاز نخست این عملیات با ایجاد مسیر دسترسی باند تندرو به کندرو و حدفاصل پل بعثت مایان تا سه راهی فرودگاه، آماده سازی و کاشت بیش از ۵۵۰۰ درخت و درختچه انجام شده همچنین با هدف حفظ و توسعه فضای سبز و افزایش راندمان آبیاری با رویکرد صرفه جویی در مصرف آب، عملیات توسعه شبکه آب خام نیز در ۸ مسیر اصلی با اعتبار بالغ بر ۹ میلیارد ریال اتمام یافته است.
در خصوص ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از حمل و نقل پاک نیز، مسیر دوچرخه سواری به طول ۲ کیلومتر در بلوار خلبان از ورودی پایگاه شهید فکوری تا وروری فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز احداث شده است.
شهردار منطقه ۶ در پایان خاطر نشان کرد: از دیگر پروژه های مد نظر برای بهره برداریدر دهه اول مرداد ماه، با هدف ساماندهی و کاهش آلاینده های زیست محیطی و در راستای هدایت روان آب های سطحی سرریز شده به سمت غرب تبریز و پیشگیری از بروز سیلاب و آبگرفتگی در معابر، فاز نخست کانال سنگی ایلی سو در جاده صنعت قراملک به طول۴۰۰ متر و با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و احداث کانال سنگی کوی صنعتی رود در اول جاده سنتو به طول ۵۰۰ متر و با اعتبار ۱۵میلیارد ریال در دو فاز می باشد که عملیات آن ها در حال اجرای مراحل نهایی می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 2 =