یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
کد خبر74510

به جهت رعایت حال و سلامتی اساتید و هنرمندان شهر؛
برگزاری حضوری آئین اختتام جشنواره ملی نستعلیق تبریز لغو شد

نستعلیق

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، از لغو برگزاری آئین اختتام جشنواره ملی نستعلیق تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، بابک داش پناه، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به شیوع ویروس کرونا در هفته های اخیر و امکان ابتلای بیش از پیش شهروندان به این بیماری افزود: با توجه به این حساسیت ها و نیز ضرورت اعمال مراقبت های بهداشتی، امکان برگزاری مراسم اختتام به رغم برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری آن در سطحی ایده آل فراهم نیامد.

وی افزود: در همین حال، به دلیل نگرانی برخی از میهمانان و برگزیده های این جشنواره از خطر ابتلا به این ویروس، زمینه حضور ایشان در آئین اختتام جشنواره فراهم نیامد که لازم شد برگزاری آئین اختتام جشنواره از منظر ستاد برگزاری جشنواره منتفی اعلام شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با قدردانی از عموم هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر که در خلال ماه های گذشته با این جشنواره همراه بوده اند افزود: صمیمانه از همه آنها که در این جشنواره حضور داشتند و با ارائه آثار ارزشمند خود به غنای تبریز و بلندآوازه کردن اعتبار خوشنویسی تبریز و نیز اشعار نغز استاد شهریار کمک کرده اند قدردانی می کنم.

دانش پناه ادامه داد: همچنین از هیات محترم داوران جشنواره که اعتبار هنری خود را برای این جشنواره به میان آوردند تا زمینه برگزاری هرچه بهتر یک جشنواره با قواره ای در شان هنری تبریز حفظ شود نیز سپاسگزاری می کنم.

وی افزود: نمایشگاه آثار برگزیده براساس برنامه ریزی و اعلام قبلی طی روزهای آتی برگزار خواهد شد و امکان نمایش آنلاین نیز برای مخاطبان غیر بومی فراهم خواهد شد.

لازم به ذکر است، آیین اختتام جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز قرار بود سوم مرداد در محل عمارت تاریخی شهرداری تبریز با حضور اساتید خوشنویسی، هنرمندان و مسئولین استانی برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =