چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
کد خبر74543

شهردار تبریز خبر داد:
توسعه ۲۰۵ هکتاری فضای سبز عینالی در دوره فعلی مدیریت شهری

ایرج شهین باهر

شهردار تبریز از توسعه ۲۰۵ هکتاری فضای سبز عینالی و کاشت دوبرابری درخت پیرامون این تفرجگاه در دوره فعلی مدیریت شهری خبر داد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر اظهار کرد: با احداث راه دسترسی ایستگاه دوم تله کابین به پارک ائل داغی جنب اتوبان پاسداران، امکان توسعه فضای سبز مهیا و در اولین گام هم زمان با میزبانی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سطح ۲۰۰ هکتار به بهره برداری رسید.

او افزود: در این طرح و در راستای عمل به توصیه های دین اسلام و پیامبر اکرم (ص) برای کاشت درختان مثمر، اکثرا از گونه های درختی و درختچه ای مثمر و سازگار با شرایط ویژه منطقه استفاده شد که علاوه بر ایجاد جذابیت بصری در زمان گل دهی و استفاده شهروندان از میوه های آن، موجب افزایش ۲۵ درصدی درختکاری عون بن علی گردید.

شهردار تبریز تصریح کرد:  گونه های درختی و درختچه ای سازگار با شرایط ویژه منطقه از جمله بادام، آلوچه وحشی، آلبالو، سنجد، پسته، به، گلابی، بلوط، زالزالک، زبان گنجشک و اقاقیا در این طرح کاشت شده است.

او با اشاره به توسعه ۵ هکتاری جنگل‌کاری در دامنه های مشرف به ایستگاه تله کابین اعلام کرد: این طرح در زمینی به وسعت ۵ هکتار با استفاده از شبکه آبیاری قطره ای توسط کادر فنی واحد تأسیسات آب سازمان، با بانکت زنی و ایجاد تراس در دامنه های مشرف به ایستگاه دوم تله کابین اجرا و گونه هایی همچون درختچه گز، قره داغ و درخت داغ داغان کاشته شد.

او یادآور شد: همچنین طرح توسعه درختکاری حاشیه اتوبان پاسداران و دامنه های مشرف به شهر از سال ۱۳۹۶ به اجرا گذاشته شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 12 =