چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
کد خبر74768

مدیریت بهینه و ذخیره ۱۸ میلیون لیتر آب پای درختان عینالی

عینالی

مسئول تأسیسات آب سازمان عون بن علی گفت: آبخیزداری‌صحیح و اجرای دقیق آیتم‌های ترمیم تراس و تشتک پای درختان، درختچه ها همچنین احداث خشکه‌چینی از اقدامات مهم این سازمان است.

به گزارش شهریار، سیدعلی موسوی مسئول تأسیسات آب سازمان با ذکر این خبر گفت: اجرای دقیق آیتم‌های ترمیم تراس و تشتک پای درختان، درختچه ها همچنین احداث خشکه‌چینی از اقدامات مهم سازمان عون بن علی است و بارش‌های اخیر حاکی از جذب‌حداکثری آب در پای درختان است.

سیدعلی موسوی مسئول تأسیسات آب سازمان عون بن علی با اشاره به میزان آبیاری درختان عینالی توضیح داد: برای آبیاری پای درختان حدود ۶۰ لیتر آب نیاز است با  وجود بیش از ۳۰۰هزار درخت در عینالی برای آبیاری یک دوره نیاز به ۱۸میلیون لیتر آب است که جمع شدن آب باران پای درختان، موجب آبیاری بدون‌هزینه در چله تابستان و صرفه جویی در هزینه‌های برق، پمپاژ آب به ارتفاع ۱۸۰۰ متری و آبیاری حداقل یک دوره درختان عینالی شد.

مسئول تأسیسات آب سازمان عون بن علی با بیان اینکه باران ها مهمترین منابع آبیاری مورد نیاز فضای سبز است، افزود: رعایت اصول فنی و کیفی در ایجاد و ترمیم اساسی تشتک‌ها و تراس بندی‌ها علاوه‌بر جلوگیری از هدر رفت این نعمت الهی مانع از فرسایش‌ خاک و مهمتر از آن کنترل آبهای سطحی و جلوگیری از جاری شدن سیل به نقاط پایین دست کوه و اتوبان پاسداران شده است.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 13 =