شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
کد خبر75494

تفرجگاه عینالی تبریز با کاشت انواع گل به استقبال پاییز می‌رود

آغاز کاشت گل های پاییزه در عینالی

رییس اداره نظارت بر توسعه و نگهداری فضای سبز سازمان عون‌ بن‌ علی گفت: با نزدیک شدن به فصل پاییز، ۲۴ هزار گلدان کلم زینتی و داودی جایگزین گل‌های فصلی تابستانه تفرجگاه عینالی تبریز می‌شود.

به گزارش شهریار، جعفر رنجبرپور با اعلام خبر فوق افزود: با نزدیک شدن به فصل پاییز، برای ایجاد چشم‌انداز زیبا و حفظ طراوت و شادابی محیط، کلم زینتی و داودی جایگزین گل‌های فصلی تابستانه می‌شود.

وی ادامه داد: کلم زینتی و داودی با توجه به زمان گلدهی و برخورداری از مقاومت و سازگاری در فصل پاییز، دو گونه زیبا و قابل کاشت در تفرجگاه عینالی هستند.
رنجبرپور با بیان اینکه خط مشی سازمان، خودکفایی در تولید گل و گیاه و عدم خرید از استان‌های دیگر است، اظهار کرد: سال قبل برای نخستین بار با قلمه‌گیری و بذرپاشی، هشت هزار گلدان داودی و کلم در گلخانه‌های عینالی تولید شد و با احداث گلخانه سوم در سال گذشته و افزایش تولیدات امسال، ۱۹ هزار گلدان داودی و کلم تولید شد تا صرفه‌جویی قابل‌توجهی در خرید گل‌ها شود.
وی افزود: پنج هزار گلدان کلم نیز توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز تأمین شد که جا دارد از زحمات مدیرعامل و کارکنان واحد تولیدات آن سازمان تشکر و قدردانی کنم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =