سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
کد خبر77033

جلسه هم‌اندیشی مسئولان دفاتر تسهیل‌گری در شهرداری منطقه ۱۰

تسهیلگری

به منظور ارائه خدمات در مناطق حاشیه‌نشین، نشست هم‌اندیشی با مسئولان دفاتر تسهیل‌گری حوزه منطقه ۱۰ برگزار شد.

به گزارش شهریار، حسن گنجی سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ در جلسه امروز با نمایندگان دفاتر تسهیل‌گری ایده‌لو، وحدت و خلیل‌آباد، ضمن قدردانی از دفاتر تسهیل‌گری در خصوص توسعه اجتماعی محلات کم‌برخوردار و بافت‌های فرسوده و شناسایی آسیب‌های اجتماعی با استماع اقدامات انجام شده، گفت: دفاتر تسهیل‌گری اقدامات بسیار ارزنده‌ای انجام داده‌اند و باید حمایت‌های مسئولان در این زمینه افزایش یابد.

وی به تأثیر حضور دفاتر تسهیل‌گری در پیشبرد اهداف و پل ارتباطی مثبت بین شهرداری و شهروندان محلات کم‌برخوردار اشاره کرد و افزود: دفاتر تسهیل‌گری در حوزه‌های اقتصادی، شهرسازی، حقوقی، علوم اجتماعی و مددکاری اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و می‌توان برای رسیدن به برنامه‌های پیش‌بینی شده، تعاملات ویژه‌ای را با این دفاتر ایجاد و استفاده کرد.

گنجی موضوع ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در منطقه را یکی از اساسی‌ترین چالش‌های اجتماعی و کالبدی دانست و گفت: شناسایی کمبودها و احصای مباحث کالبدی، اجتماعی، اقتصادی و بهسازی محیط شهری و هر آنچه که محله‌های سکونتگاه‌های غیر رسمی واقع در سطح حوزه در راستای بازآفرینی بهینه خود نیاز دارند، باید پرداخته شود.

وی ادامه داد: با در نظر داشتن اهمیت و ضرورت تسهیل‌گری در بازآفرینی شهری پایدار و رسیدگی هرچه بیشتر به محله‌های حاشیه‌نشین از جمله اسدگلی، ایده‌لو، خلیل‌آباد و ... شهرداری منطقه ۱۰ با همکاری و حمایت از دفاتر تسهیل‌گری سعی در خدمات‌رسانی و رفاه بیشتر شهروندان دارد.

در پایان جلسه نمایندگان دفاتر تسهیل‌گری یکی از مهم‌ترین وظایف دفاتر را ایجاد حس مطالبه‌گری مردم محله از مسئولان دانستند.

به گفته این نمایندگان، توانمندسازی جامعه محلی، ارتقای مشارکت اجتماعی، بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت و توان مدیریت شهری، مشارکت همه‌جانبه و حداکثری جامعه محلی در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات محلی و شناسایی ظرفیت‌ها و نیازهای محلی و ... از دیگر وظایف این دفاتر است که بدین ترتیب می‌توان گفت مشکلات در مسیر خدمات‌رسانی و بهبود و توسعه اجتماعی و اقتصادی قابل حل شدن است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 6 =