شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
کد خبر77691

سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ تبریز عنوان کرد:
ارتقای سلامت اداری، سرلوحه فعالیت‌های شهرداری منطقه ۱۰

سلامت اداری

جلسه ارتقای سلامت نظام اداری با هدف پویایی بیشتر به ریاست سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ و با حضور معاونان و مدیران این منطقه برگزار شد.

به گزارش شهریار، حسن گنجی در جمع معاونان و مدیران منطقه ۱۰ پاکدستی و نظم کاری، سلامت اداری و رضایتمندی ارباب رجوع را از اهم سرلوحه‌های فعالیت همه حوزه‌های منطقه عنوان کرد و گفت: در این راستا از رفتارهای اشتباه و ناسالم در هر سطحی از کارکنان چشمپوشی نخواهد شد.
وی ترویج و نهادینه کردن تفکر ارتقای سلامت اداری را در حیطه همه مسئولان منطقه یاد کرد و افزود: اقدامات پیشگیرانه و سالم‌سازی محیط اداری، اولویت اصلی مدیریت منطقه بوده و تمام تلاش ما این است که در فضایی عاری از تهدید و ارعاب و با حسن اعتماد، به سالم‌سازی محیط کاری و اداری بپردازیم تا بازده و راندمان کاری کارکنان را بالا ببریم.
گنجی با اشاره به کنترل و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز به عنوان یکی از اولویت‌های کاری معاونت خدمات شهری منطقه، یادآور شد: باید تلاش کرد فرآیند توسعه و پیشرفت شهر و خدمات‌رسانی مطلوب به مردم از راه قانونی هموار شود و با نظارت مستقیم بر ساخت و سازها از رشد ساخت و سازهای غیرمجاز و مغایر با پروانه جلوگیری شود چرا که عدم رعایت ضوابط ساخت و ساز در سطح حوزه علاوه بر ایجاد هزینه‌های مختلف، باعث بروز مشکلات متعددی برای شهروندان خواهد بود.
وی با تاکید بر جلوگیری از هرگونه حفاری غیر مجاز افزود: با توجه به اهمیت حفظ آسفالت معابر و به منظور ایجاد نظم ترافیک شهری، اجرای هرگونه عملیات حفاری منوط به اخذ مجوزهای لازم بوده و در غیر اینصورت حفاری غیر مجاز متوقف خواهد شد.
سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ با اشاره به اهمیت بالای بخش حقوقی در فعالیت‌های شهرداری، گفت: به منظور رفع مشکلات و ایجاد فضا برای فعالیت‌های بیشتر و تأثیرگذار در راستای خدمت به شهروندان، امور حقوقی شهرداری باید در اولویت فعالیت‌های مدیریت شهری قرار گیرد که با انجام این امر نه تنها باعث به سرانجام رسیدن برنامه ها از مجرای درست و قانونی خود می‌شوند بلکه زمینه وقوع بی‌قانونی و مشکلات حقوقی را نیز بسته و از ایجاد مشکلات بعدی پیشگیری می‌کنند.
وی اولین قدم صیانت را جلوگیری از ورود هرگونه فساد به یک مجموعه اداری عنوان کرد و افزود: باید معاونان و مدیران برای زیر مجموعه خود الگو وار عمل کرده و در شناسایی آسیب‌های نیروی های انسانی هر واحد کوشا بوده و همچنین در پالایش و سلامتی مجموعه خود تلاش مضاعفی داشته باشند.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =