پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
کد خبر78050

کاپ قهرمانی تیم عقاب به موزه فوتبال آذربایجان اهداء شد

کاپ قهرمانی تیم عقاب به موزه فوتبال آذربایجان اهداء شد

کاپ قهرمانی تیم فوتبال عقاب، به موزه فوتبال آذربایجان اهدا شد.

به گزارش شهریار، امیرمسعود توکلی از نوادگان خانواده کبریت‌سازی توکلی تبریز ضمن دیدار با شهردار منطقه دو، کاپ قهرمانی سال ۱۳۴۹ تیم فوتبال عقاب را به موزه فوتبال آذربایجان، اهدا کرد.

در این دیدار که علی قدکی از خانواده‌های بنام و فرهنگی شهر تبریز هم حضور داشت، توکلی خدمت به سرزمین ایران و آذربایجان را به عنوان زادگاه خود، مایه افتخار دانست و از مهمان نوازی شهردار منطقه ۲ تبریز قدردانی کرد.

در ادامه این دیدار شهردار منطقه ۲ نیز ضمن عنوان اینکه خانواده توکلی در پا گرفتن صنعت کبریت‌سازی و نقش آنان در زمینه کارآفرینی بسیار زبانزد بوده و این خاندان منشا خدمات صنعتی بسیاری در شهر تبریز بودند، از خانواده توکلی به عنوان انسان‌هایی صادق و خیر یاد کرد که نام این خاندان بزرگ هیچ‌گاه از اذهان عموم مردم، پاک نمی‌شود.

شهردار منطقه دو تبریز همچنین با بیان اینکه خانه‌های تاریخی تبریز به عنوان میراث ماندگار این شهر و به عنوان هویت و روح شهری محسوب می‌شود از خاندان قدکی به عنوان یکی از خانواده‌های خیر و فرهنگی یاد کرد که در حفظ میراث فرهنگی این شهر نقش مهمی ایفا کرده‌اند.

خوشنواز همچنین ضمن توضیحاتی درباره راه اندازی موزه فوتبال آذربایجان توسط شهرداری منطقه دو تبریز به عنوان اولین موزه فوتبال کشور، این اقدام فرهنگی را در شهر اولین‌ها بسیار ارزشمند توصیف کرده و بابت اهدای کاپ قهرمانی تیم فوتبال عقاب به موزه آذربایجان، از آقای توکلی قدردانی کرد.

شهردار منطقه دو همچنین از تلاش‌های شبانه‌روزی ایوب نیک‌نام لاله در زمینه راه‌اندازی موزه فوتبال آذربایجان و تلاش وی برای تکمیل موزه، تشکر کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 6 =