چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
کد خبر78225

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز تشریح کرد:
جزئیات حادثه انفجار در ساختمان ۵ طبقه

ریزش ساختمان چهار طبقه درخیابان عباسی تبریز

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز جزئیات حادثه انفجار در ساختمان ۵ طبقه خیابان عباسی را تشریح کرد.

علیرضا زبردست دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار شهریار اظهار کرد: حادثه انفجار و تخریب ساختمان در خیابان عباسی ساعت ۱۷:۵۴ دقیقه روز گذشته به مرکز آتش نشانی اعلام و عوامل سریعا در محل حادثه حضور یافتند.

او ادامه داد: طبق هماهنگی های انجام شده، نیروهای عملیاتی شیفت و پشتیبان ‌آتش‌نشانی بلافاصله در محل حضور یافتند و عوامل خدمات شهری نیز با تامین ماشین آلات سنگین یاریگر آتش نشانان بودند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز اظهار کرد: در مرحله اول عملیات، تعدادی از مصدومان تحویل اورژانس شدند و در مرحله دوم نیز تعدادی از اهالی محبوس، رهایی یافته و به نیروهای اورژانس تحویل داده شدند.

او درباره قدرت تخریب این انفجار تصریح کرد: یک ساختمان سازه‌ای ۵ طبقه و یک ساختمان سازه‌ای ۴ طبقه در این حادثه به صورت صددرصدی تخریب شدند. همچنین یک ساختمان ۴ طبقه و یک ساختمان سه طبقه به ترتیب ۷۰ و ۵۰درصد تخریب شدند که لازم است به صورت صددرصدی تخریب و رفع خطر شود.

زبردست با بیان اینکه در این عملیات عوامل اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی و سپاه نیز حضور داشتند، گفت: ساعت ۵ صبح امروز عملیات امداد و نجات با پیدا کردن سه مبحوس به صورت فوت‌شده، پایان یافت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه علت دقیق حادثه در دست بررسی است، یادآور شد: عدم همکاری اهالی و شهروندان که با تجمع در محل حادثه، مسیر را مسدود کرده و پراترافیک نگه داشته بودند و همچنین ناپایداری بناهایی که به صورت غیرمجاز ساخت و ساز شده‌اند، عملیات امدادرسانی را برای عوامل آتش‌نشانی دشوارتر کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 6 =