یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
کد خبر78336

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز:
بانوان در کنار توجه به ارزش‌ها، می‌توانند در عرصه‌های مختلف بدرخشند

حکیمه غفوری + محمد علیپور + لیلا بیگ نژاد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز گفت: افتخارآفرینی بانوان ورزشکار نشان می‌دهد حجاب و عفاف محدودیت نیست و در کنار توجه به ارزش‌ها می‌توان در عرصه‌های مختلف درخشید.

به گزارش شهریار، حکیمه غفوری، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز در مراسم تجلیل از بانوان کارمند شهرداری تبریز که در مسابقات مختلف موفق به کسب مقام‌های برتر شدند، ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: حضور آقای علیپور را در جایگاه معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز تبریک می‌گویم.

وی افزود: آقای علیپور از جنس خود ورزش بوده و به خوبی از مشکلات و اهداف ورزش اطلاع دارند و ان‌شاءالله موفقیت‌های خوبی در این راستا کسب خواهد شد.

غفوری با اشاره به جایگاه ورزش و رسالت ورزشکاران خاطرنشان کرد: شاید یک رزمنده با مبارزه خود می‌تواند نام ایران را در جهان مطرح کند اما یک ورزشکار با کسب مقام می‌تواند پرچم کشورمان را به اهتزاز درآورد. یعنی همه ما در سربلند نگه‌داشتن نام کشور اسلامی رسالت داریم. به‌خصوص بانوانی که تبلیغات منفی علیه آن‌ها وجود دارد و گفته می‌شود که در محرومیت هستند، با افتخارآفرینی می‌توانند نشان دهند که همه‌جانبه در حال حرکت روبه‌جلو هستیم و حتی شاید افتخارآفرینی بانوان ایرانی بیشتر از بانوان سایر کشورها هم باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با اشاره به تأثیر افتخارآفرینی بانوان ورزشکار ادامه داد: این تلاش‌ها و پیروزی‌ها بیشتر به نفع جامعه اسلامی بوده و می‌تواند ارزش‌های اسلامی را هم در داخل و هم در خارج از کشور به نمایش بگذارد تا جوانان هم مشاهده کنند که حجاب، عفاف و ارزش‌های اسلامی محدودیت نیست و می‌توان در کنار توجه به این مسائل، در عرصه‌های دیگر نیز درخشید.

وی افزود: از نظر آماری گفته می‌شود که 50 درصد جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند اما به صراحت می‌گویم که اگر کیفیت و روند پیشرفت جامعه را در نظر بگیریم، می‌توانیم بگوییم که بانوان 100 درصد جامعه هستند چون این بانوان با تربیت صحیح فرزندان می‌توانند به پیشرفت بیشتر جامعه کنند. همچنین با توجه به نقش بانوان در منزل آن‌ها می‌توانند در ارائه خط‌مشی به جامعه مؤثر باشند. این‌ها شعار نیست و اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم باید بگوییم که صد درصد پیشرفت یا پسرفت جامعه در دست بانوان است. درخواست من این است که بر رسالت خودمان آگاه باشیم و بتوانیم به وظایفمان عمل کنیم.

غفوری در پایان گفت: برای همه عزیزانی که در مسابقات مختلف موفق به کسب عناوین برتر شده‌اند تبریک می‌گویم و از خداوند متعال می‌خواهم که با تلاش‌های مضاعف بتوانیم آن‌ها را در سطوح بالاتر ببینیم و ان‌شاءالله بتوانند فرزندانشان را مانند خودشان تربیت کنند تا آینده‌سازان جامعه‌مان باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 9 =