شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
کد خبر78497

توسعه متوازن شهر و عدالت محور کردن خدمات در منطقه ۶

انیسه

سرپرست شهرداری منطقه ۶ تبریز در تشریح پروژه‌های عمرانی، شهرسازی، خدمات محله‌ای، توسعه متوازن شهر و عدالت محور کردن خدمات را از اصلی‌ترین اولویت‌های مدیریت منطقه عنوان کرد.

به گزارش شهریار، احمد انیسه با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «تبریزیم» با اشاره به سیاست‌های کلی شهردارکلانشهر تبریز و شورای اسلامی شهر به تشریح اهداف و برنامه‌های اجرایی خود در جهت توسعه متوازن شهر و عدالت محور کردن خدمات در سطح حوزه پرداخت.

انیسه با اشاره به وسعت ۷۴۰۰ هکتاری منطقه که حدود ۲۶ درصد وسعت شهر تبریز را دارا می باشد و همچنین کثرت بالای زمین‌های بایر و وجود برخی افراد سودجو در سطح منطقه، کنترل و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز را از دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: با توجه به عدم همخوانی تعداد نیروهای انسانی با وسعت بالای منطقه و همچنین واقع شدن بیشتر حریم‌های شهر در این منطقه، نیاز به اخذ تدابیر لازم در جهت تجهیز اکیپ های نظارت و نیروهای انسانی می باشد که این امر در اولویت برنامه های اجرائی مدیریت منطقه قرار گرفته است.

سرپرست شهرداری منطقه ۶ تبریز با اشاره به اهمیت مدیریت روان آب های سطحی در غرب تبریز اظهار داشت: با توجه به شرایط توپوگرافی شهر و سرریز شدن آب به ویژه در فصول بارش به سمت این منطقه و بروز مشکلات آبگرفتگی و سیلاب برای شهروندان و ساکنین، اجرای ۲ پروژه احداث کانال سنگی ایلی سو واقع در جاده صنعت قراملک به طول ۴۰۰ متر و با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و کانال کوی صنعتی رود واقع در اول جاده سنتو به طول ۵۰۰ متر و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال اجرا و در حال تداوم می باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا و به علت بروز مشکل آبگرفتگی در مسیر خطیب به سمت راه آهن، عملیات رفع انسداد در کانال روپوشیده این مسیر نیز با عزم جدی و حضور ۲۴ ساعته تمامی واحد ها با احداث ۲ منهول و لایروبی اساسی که متأسفانه به علت انباشته شدن پسماندهای شهری حجیم رخ داده بود، اجرا شد.

سرپرست شهرداری منطقه ۶ تبریز در راستای پیگیری درخواست شهروندان در خصوص بهسازی معابر گفت: خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات آنان مدال افتخار ماست که به همین منظور عملیات آسفالت ریزی و بهسازی معابر با هدف تأمین امنیت و آسایش شهروندان با مساعد شدن شرایط جوی در دستور کار مدیریت منطقه قرار گرفته است.

انیسه در ادامه اجرای سنگ فرش در محلات تاریخی و فرهنگی شهر به جای آسفالت ریزی را از لحاظ فیزیولوژی و تأمین سلامت روحی شهروندان و همچنین ارتقاء زیبایی‌های بصری مؤثر خواند و گفت: در همین راستا عملیات احداث فاز اول سنگ فرش به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع در کوی نهضت محله قراملک و به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در کوی دماوند واقع در محله شنب غازان با اعتبار ۸ میلیارد اجرا و این عملیات با هدف احیای بافت‌های تاریخی منطقه تداوم خواهد داشت.

سرپرست شهرداری منطقه ۶ تبریز در پایان اجرای طرح کندرو در جاده سنتو با مشارکت اداره کل راه آهن منطقه آذربایجان با هدف روان سازی ترافیک در این جاده و پیشگیری از بروز هرگونه خسارت جانی و مالی برای شهروندان و همچنین ایجاد مراکز تجاری و توسعه غرب تبریز را از دیگر پروژه های ترافیکی منطقه عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 13 =