دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
کد خبر78617

شهردار تبریز:
عوامل آلاینده هوای تبریز باید زیربنایی حل شوند

شهردار

شهردار تبریز گفت: عوامل آلاینده هوای تبریز همچون استفاده از گاز به جای مازوت، نوسازی خودروها، افزایش کیفیت تولید خودرو باید به صورت زیربنایی حل شوند و در کنار آن بحث فیلتراسیون نیروگاه تبریز نیز می‌تواند براحتی حل کرد.

به گزارش شهریار، عباس رنجبر پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریزاظهار کرد: ۲ / ۱  میلیون مترمکعب گاز به فولاد استان اختصاص داده می‌شود، در حالی‌که اصفهان و اهواز ۷ میلیون مترمکعب  سهمیه دارند.
وی افزود: از ۶۸۰ هزار خودرو  موجود، ۴۵۰ هزار دستگاه اتوبوس هست و باید میزان افزایش تعداد خودرو نسبت به پارسال را بررسی کنیم.
وی اضافه کرد: کیفیت خودروهای تولیدشده نیز آنقدر پایین است که موقع استارت در پارکینگ، به دلیل بالا بودن میزان آلایندگی، سیستم اطفای حریق پارکینگ‌ها روشن می‌شود.  
شهردار تبریز تصریح کرد: موضوع آلودگی هوای تبریز در طول سال اتفاق می‌افتد و مختص زمستان نیست و این آلودگی از خودرو و صنایع انباشت می‌شود که این روزها به دلیل وارونگی هوا خود را نشان می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: ما در بحث آلودگی هوا، تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهری را داریم که مبلغی برای بهسازی و تعمیر و تجهیز این اتوبوس‌ها در نظر گرفتیم، و در حال حاضر ما با ۵۰ درصد ظرفیت اتوبوس‌ها کار می‌کنیم
رنجبر تأکید کرد: در مورد تاکسی‌های شهری و آلایندگی ناشی از تردد تاکسی‌های فرسوده تمهیدات لازم را برای  برخورد آنها اندیشیده‌ایم.
وی در مورد آلایندگی مورتورخانه‌های مجتمع‌های مسکونی نیز گفت: موتورخانه‌های مجتمع‌های مسکونی را گفتیم یا تعطیل کنند و یا  با حداقل سوخت فعالیت کنند.
شهردار تبریز یادآور شد: موضوع زباله‌سوزی در شهر تبریز را نیز کنترل می‌کنیم وسعی داریم آن را کاهش دهیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 1 =