چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
کد خبر78683

شهردار تبریز:
آرامش، امنیت و اقتدار ایران را مدیون شهدا هستیم

عباس رنجبر

شهردار تبریز با بیان اینکه اگر رفتار ما مشابه شهدا نباشد رسیدن به مرتبه آنها سخت خواهد بود، گفت: فقط شهدا هستند که از همه چیز خود برای اسلام و انقلاب دست می‌کشند و به همین سبب رسیدن به جایگاه آنها دشوار است.

به گزارش شهریار، عباس رنجبر در اولین یادواره شهدای مرزبانی آذربایجان‌شرقی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند زنده‌ نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، کمتر از شهادت نیست.

رنجبر افزود: این یادواره در راستای عرض ارادت ما محضر شهدای گرانقدر است چرا که هر آن چه امروز داریم اعم از آرامش، امنیت، اقتدار و سربلندی از آن عزیزان است.

او با اشاره به فرموده حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه جنگ بین حق و باطل ازلی و ابدی است، تصریح کرد: شهادت فنا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و روح کائنات بوده و بنا بر فرمایش پیامبر اکرم(ص)، شریف‌ترین و زیباترین نوع مردن است.  

شهردار تبریز، شهادت را دارای دو شاخصه مهم عنوان کرد و گفت: این شاخصه‌ها عبارتند از مرگ آگاهانه و استقبال از خطر به صورت آگاهانه و مردن در راه خدا و اگر هر مرگی این دو شاخصه را داشته باشد، شهادت است.

به گفته او، این شاخصه‌ها ارزش شهدا را افزایش داده و تا نزدیک‌ترین محل به خدای لایتناهی پیش‌ می‌برد.

رنجبر با بیان اینکه مسئولیت ما در قبال شهدا بسیار سخت است، خاطرنشان کرد: عرض ادب داریم خدمت شهدایی که جان خود را فدای خاک، دین، امنیت و آرامش کشور کردند.

شهردار تبریز در پایان یادآور شد: امیدوارم این یادواره مورد قبول شهدای گرانقدر واقع شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =