چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
کد خبر78895

طبقه مسکونی غیر مجاز در کوچه اکرامی تخریب شد

تخریب

سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ تبریز از تخریب طبقه مسکونی غیر مجاز در کوچه اکرامی خیابان اصولی بر اساس حکم صادره از کمیسیون ماده ۱۰۰ خبرداد.

به گزارش شهریار، حسن گنجی با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور اجرای مفاد رای قطعی صادره کمیسیون ماده صد شهرداری ها و در تداوم برخورد قاطع با متخلفین احداثی های غیرمجاز، تخریب طبقه مسکونی غیرمجاز واقع در کوچه اکرامی خیابان شهید اصولی در محدوده این شهرداری توسط شهرداری منطقه ۱۰ اجرا شد.
وی افزود: هنگام ساخت و ساز این واحدها چندین مرحله به مالک اخطار داده شده بود متاسفانه به علت عدم تمکین مالک  با تشکیل پرونده تخلف ساختمانی و ارسال به کمیسیون ماده صد رای به تخریب محدثات اضافی داده شد که مالک با مراجعه به دیوان عدالت اداری نسبت به آراء ماده صد اعتراض قانونی نموده که دیوان عدالت اداری در راستای عمل به وظایف قانونی و صیانت از حقوق شهروندی توقف عملیات آراء صادره را جهت بررسی دقیق پرونده داده بود.
وی ادامه داد: متاسفانه مالک از این فرصت سواستفاده و نسبت به فروش واحدها اقدام کرده بود که بعد ازطی مراحل قانونی و تایید احکام ماده صد توسط دیوان محترم عدالت اداری اقدام لازم جهت اجرای حکم ماده صد توسط معاونت خدمات شهری و اجرای احکام شهرداری منطقه انجام شد.
 گنجی با بیان اینکه شهرداری منطقه ۱۰ برخورد جدی با متخلفان ساختمانی و ساخت و سازهای غیر مجاز را در دستور کار قرار داده است، افزود: به دلیل عدم آگاهی شهروندان به قوانین توسط خریداران و عدم استعلام از شهرداری ها هنگام خرید واحد مسکونی از طرفی گستردگی و ناکارآمدی بافت حاشیه نشینی در محدوده منطقه باعث شده پدیده شوم تخلفات ساختمانی و کثرت ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح منطقه ۱۰ به عنوان معضل جدی مطرح شود.
سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ لزوم اخذ پروانه ساخت واحد ساختمانی از شهرداری قبل از هر اقدامی و ساخت و ساز را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: برخورد قاطع و حداکثری با تخلفات ساختمانی و افرادی که در انجام وظایف اجرایی و نظارتی خود قصور داشته‌اند، ضروری است. براین اساس با تجهیز اکیپ های نظارت منطقه از هرگونه ساخت و ساز غیر قانونی و بدون پروانه ساختمانی جلوگیری بعمل می آید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 8 =