شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
کد خبر82798

قرار خدمت شهرداری منطقه ۴، گامی در جهت توسعه بافت فرسوده تبریز

شهردار

قرار خدمت هفته گذشته شهردار تبریز در شهرداری منطقه ۴ تبریز برگزار شده و طی آن بازدید از پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام، دیدار با پرسنل منطقه ۴، دیدار با نخبگان، ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج این منطقه این صورت گرفت و پس از احصای مسائل و مشکلات موجود و دغدغه نخبگان و شهروندان ساکن در این منطقه، دستورات لازم برای رفع آنها صادر شد.

به گزارش شهریار، شهردار تبریز در قرار خدمت این هفته در جمع ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌های بسیج گفت: یکی از محورهای اساسی مدیریت شهری توزیع عادلانه منابع شهری است و منابع محدود باید به صورت عادلانه در سطح شهر توزیع شود.  
یعقوب هوشیار افزود: تبریز را به ۳۴ یا ۳۵ ناحیه تقسیم می‌کنیم تا نگاه محله‌ای داشته باشیم، چراکه ما با یک کلانشهر مواجه هستیم و  نباید ساده انگاری کرد.  

وی همچنین در دیدار با نخبگان منطقه ۴ شهرداری تبریز، از استقبال مدیریت شهری تبریز از ایده‌های راهبردی با قابلیت اجرایی در حوزه‌های مختلف شهری خبر داد و اضافه کرد: تمایل به ارتباط مستمر با نخبگان داریم چراکه هم حوزه اندیشه مهم است و هم ما نیاز داریم قضایا را از زوایای مختلف ببینیم.  

وی ادامه داد: اگر مدیریت شهر بر مبنای مشارکت همگانی و شهروندی باشد، حتما خروجی مطلوبی خواهد داشت.
شهردار تبریز در قالب دومین قرار خدمت، از پروژهای مهم و راکد شهرداری منطقه ۴ بازدید و دستورات لازم جهت تسریع در اجرا و پایان بلاتکلیفی این پروژه‌ها را صادر کرد.

یعقوب هوشیار که به همراه اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، معاونان خود و شهردار منطقه ۴ آخرین وضعیت چند پروژه مهم این منطقه از جمله مسیرگشایی خیابان ۱۸ متری شهید بی‌مثل، پروژه قانلی گول، مجموعه تفریحی ورزشی ستارخان، پارک کشاورزی و خانه‌پارک تاریخی ستارخان را مورد بررسی قرار می‌داد، بر تسریع اجرا و تکمیل این پروژه ها تاکید کرد.  

شهردار تبریز همچنین از آغاز به کار قرارگاه مسکن حاشیه‌نشینی با همراهی استانداری آذربایجان‌شرقی در هفته آتی خبر داد و اعلام کرد: برنامه ما ایجاد یک ساختار مدون برای ساماندهی حاشیه نشینی در حوزه مسکن با همراهی استانداری است.

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز قرار خدمت شهردار تبریز را نهضتی برای حل مشکلات عمومی معرفی کرد.

جواد رحمتی اظهار کرد: انتظار داریم همه ادارات خدمات‌رسان همکاری خوبی با شهرداری داشته باشند و در کنار آن دولت هم ظرفیت‌های قانونی دارد که باید شهرداری را توانمند کند.

وی اضافه کرد: از شیوه اداره شهر توسط آقای هوشیار تشکر می‌کنم و امیدوارم تبدیل به نهضتی شود که مشکلات عمومی از جمله آسفالت مناطق هم از این طریق حل شود.
در قرار خدمت این هفته شهرداری تبریز مهدی یوسفی معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان‌ها نیز از انتخاب شهرداران نواحی مناطق ده‌گانه طی هفته آتی خبر داد و گفت: برای شهرداران نواحی مناطق دهگانه آموزش‌های متناسب با حوزه فعالیت آنها نیز تدوین شده است.
همچنین محمد عزتی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز نیز در قرار خدمت این هفته، گفت: طلب شهرداری تبریز از دولت در قبال پروانه‌های بافت فرسوده صادر شده، از ۵۰ میلیارد تومان گذشته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 5 =