نمایش همه
 • index.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۰۹:۳۳

  یادداشت/ نرم نرمک بهار گردشگری تبریز می ر سد

  شهریارنیوز: اینک که بهار نرم نرمک می رسد تبریز، زیباتر، آراسته‌تر و مشتاق‌تر از همیشه، دروازه‌های تاریخی‌اش را در سال پایتخت گردشگری جهان اسلام به روی مسافرانی گشوده که حضورشان مایه شادی و رضایتشان موجب دلگرمی است.

 • photo_2018-03-14_13-58-17.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۱۲:۲۴

  تبریز سرمست از عطر گلهای بهاری/ چند قدم تا فصل شکوفه و جوانه

  شهریارنیوز: بوی شب‌بوها که در شهر می‌پیچد انگار بهار بالاخره از پس زمستانی طولانی قد برافراشته و می‌خواهد با ظرافت خاص خود در کوچه پس کوچه‌های شهر قدم بزند.

 • photo_2018-03-13_10-27-16.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۱۴:۲۹

  پیکره‌ای که پرده از غربت «حکیم نباتی» می‌گشاید

  شهریارنیوز: شعر نباتی علاوه بر ایران، در جمهوری آذربایجان، قفقاز و ترکیه، طرفداران بسیار دارد. اعتبار و شهرت او در میان همسایگان شمالی، اگرچه مایه مباهات و افتخار است، اما با توجه به سابقه تلاش این کشورها برای دست‌اندازی به ثروت‌های ادبی کشورمان، (نظیر نظامی، خاقانی، مولانا و حتی شهریار) می‌توان از بروز برخی تحرکات در مورد شعر و شخصیت نباتی بیمناک بود.

 • municipal museum tabriz (8)-1394124498.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۱۱:۴۴

  روایتی از عمارت تاریخی تبریز/

  به وقت تبریز

  َشهریارنیوز: ساعت به وقت تبریز است، صدایش برای اهل تبریز آشناست. فرقی نمی کند ساکن کدام محله تبریز باشی ، شرق یا غرب و یا مثل ما محل کارت در نزدیکی آن باشد و هر روز و هر ساعت صدایش را بشنوی.

 • 1623166.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۵

  یک لحظه خوشحالی یک عمر پشیمانی؛

  آداب و رسوم قدیمی سنتی که رخت بربست/انتخاب چهارشنبه سوری یا سوزی

  شهریارنیوز: هر سال که می گذرد آداب و رسوم و سنت های زیبای مان رنگ می بازد ، داشته های خود را به ارزانی از دست می دهیم و چهارشنبه آخر سال که می تواند به شبی خاطره انگیز مبدل شود به خاکستر تبدیل می کنیم.

 • Untitled-1.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۴:۲۰

  استاد زبان و ادبیات فارسی:

  تجدد ادبی ایران، مرهون اعتصام‌الملک است/ آوازه دانشمند تبریزی در مصر

  شهریارنیوز: استاد زبان و ادبیات فارسی، با اشاره به نقش فکری و ادبی «یوسف اعتصام‌الملک» گفت: تجدد ادبی و فرهنگی معاصر، مرهون اعتصام‌الملک است، با این حال، متاسفانه جایگاه ویژه این دانشمند برجسته، مغفول واقع شده است.

 • IMG09261360.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۲:۱۳

  یادداشتی به بهانه روز درختکاری/

  احیای بزرگترین باغ­ شهر مشرق زمین نیازمند همکاری تک تک فرزندان خود است

  شهریارنیوز: تبریز زمانی شهر باغ ها بود، شهر باغچه و سرسبزی، هر کجا که نگاه می‌ افتاد یا باغ بود و یا سرسبزی های که چشم نواز و طبیعی بود، انگار بهشتی که ساخته دست بشر نیست و در اصل از ازل ساختاری چنینی داشت.

 • 4th-2.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۶

  تبریز 2018؛ تبریز همه تبریزی ها

  شهریارنیوز:تبریز ۲۰۱۸، تبریز رویداد های گوناگون است.این شهر کهن علاوه بر اینکه خود را برای  پایتخت گردشگری جهان اسلام آماده می کند و گوشه چشمی به زیر ساخت های گردشگریش دارد، انتظاری فراتر در این سال از مردمان خود دارد تا یادآور هویت پر افتخارش باشند. تبریز جهانی تبریز همه تبریزی هاست.

 • 08613c29-27bc-48fe-8c68-7705b8863d55.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۲:۲۸

  سیری در تبریز، پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018

  شهریارنیوز: در نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی که روز (1 دی 1394) در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد.

 • 13961127000111_Test_NewPhotoFree_jpg.png ۱۳۹۶-۱۱-۲۹ ۱۰:۴۷

  نخستین بار چه کسی گفت مرگ برشاه

  قیام 29 بهمن تبریز به اعتراف آمریکایی‌ها/روایتی از نخستین اقدام به براندازی مجسمه شاه در تبریز

  شهریارنیوز: سرکنسول آمریکا در تبریز قیام ۲۹ تبریز مردم این شهر را در واژه «نهضت ایران در آستانه پیروزی» لقب داد.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۰

  مهدیه فرج زاده/

  خصوصی ها از ارتباطات اجتماعی مشاغل دولتی چه می خواهند؟

  حقوق و مزایایی رسمی و بر روی کاغذ مشاغل دولتی نسبت به بخش خصوصی و مشاغل آزاد، کم است ولی علاقه برخی بنگاه داران خصوصی که آرزوی پرواز و خیالات صعودی دارند به فعالیت هر چند مقطعی در مراکز دولتی و تصاحب پست دولتی در سطوح مختلف بسیار زیاد دیده می شود.

 • IMG_5505.JPG ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۲۰

  یادداشت/ نرم نرمک بهار گردشگری تبریز می ر سد

  مهدیه فرج زاده: اینک که بهار نرم نرمک می رسد تبریز، زیباتر، آراسته‌تر و مشتاق‌تر از همیشه، دروازه‌های تاریخی‌اش را در سال پایتخت گردشگری جهان اسلام به روی مسافرانی گشوده که حضورشان مایه شادی و رضایتشان موجب دلگرمی است.

 • 17813.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۳۹

  فرهنگ شهروندی؛

  رانندگی در روزهای بارانی

  شهریارنیوز: نفوذ غیرقابل انکار وسایل نقلیه شخصی در زندگی روزمره انسان ها، موجب شده بسیاری از مشکلات و معضلات به وجود آمده در اثرتغییرات جوی یا دیگر عوامل طبیعی و غیرطبیعی، در مقابل لذت رانندگی و راحتی ماشین شخصی، به چشم نیاید.

 • 15028.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۸:۳۳

  یک عضو کمیسیون صنایع مجلس:

  احیای بافت فرسوده باید با اتکاء به بودجه و اعتبارات خود دولت انجام شود

  شهریارنیوز: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: حذف ۱۰۰ میلیون دلار بودجه احیای بافت فرسوده به معنای احیای بافت فرسوده با اتکاء به بودجه و اعتبارات خود دولت است.

 • 01282417.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۹:۵۱

  زنان بعد از ٤‌ سال فینال لیگ برتر بسکتبال را در سالن آزادی تماشا کردند

  رویای زنانه در آستانه تعبیر

  شهریارنیوز: رئیس فدراسیون از حضور گسترده‌تر زنان برای تماشای بازی‌های ‌ملی خبر داد زنان از حضور در سالن بسکتبال هیجان‌زده بودند.

 • 30275-8ed07.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۱۹ ۱۱:۴۵

  مرکز خرید و هویت شهروندی

  شهریارنیوز: در کل یک مکان، دارای یک خصلت یا جو است و از این‌رو یک پدیدار کیفی و کلی است که نمی‌توانیم آن را به هیچ‌یک از خصوصیاتش فرو بکاهیم.

 • 13961102000591_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۰۵ ۱۰:۰۵

  عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز:

  با دور ریختن یک بشقاب برنج، حدود ۷۵۰ لیتر آب مصرف می‌شود/ ۳.۹ میلیارد متر مکعب آب صرف ضایعات محصولات کشاورزی می‌شود

  شهریارنیوز: عضو هیات علمی دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه ۳۵ درصد محصولات کشاورزی شامل ضایعات می‌شود، گفت: حدود ۳.۹ میلیارد متر مکعب آب صرف ضایعات محصولات کشاورزی می‌شود به عنوان مثال با دور ریختن یک بشقاب برنج، حدود ۷۵۰ لیتر آب مصرف می‌شود.

 • photo_2018-01-17_12-40-04_1.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۶

  به مناسبت پانزدهمین سالگرد درگذشت زنده یاد «یحیی ذکاء» از بنیان‌گذاران موزه در ایران/

  باغبان نهال موزه در ایران

  شهریارنیوز: ۲۸ دی ماه برابر است با پانزدهمین سالگرد درگذشت زنده یاد «یحیی ذکاء» از بنیان‌گذاران موزه در ایران و نوشتار حاضر به بررسی اجمالی فعالیت‌های وی در زمینه موزه داری ایران پرداخته است.

 • 780149ddfa09fbd86eb140fe6810d770_L.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۴۱

  یادداشت/

  بازار تبريز تاریخی ترین بافت كهن كشور

  شهریارنیوز: بافت های تاريخی و فرهنگی هر شهر و منطقه ای يكی از مهمترين نشانه های فرهنگی آن است.

 • 28510.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۸:۳۰

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز:

  مطابقت رفتار و گفته مسوولان اثر بیشتری در فرهنگ‌سازی دارد

  شهریارنیوز: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز با بیان اینکه مطابقت رفتار و گفتار مسوولان نقش مهمی در فرهنگ سازی دارد، گفت: تطابق فعل و قول به قدری اهمیت دارد که در صورت نادیده گرفته شدن از سوی دولتمردان می تواند اثر تخریبی داشته باشد.

 • borjsazi (8).jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۱:۴۹

  نگاهی به پیامدهای ایمنی در توسعه بلندمرتبه‌سازی شهر

  شهریارنیوز: یکی از پیامدهای شهرنشینی سریع کشور در دهه های اخیر، ظهور پدیده بلندمرتبه سازی است که به نظر برخی کارشناسان گرته برداری غلطی از الگوی غربی آن برای مقابله با تقاضای سرسام آور مسکن است.

 • photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۶_۱۰-۰۷-۰۵.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۹:۴۶

  رقابت انرژی تجدید پذیر با سوخت های فسیلی

  شهریارنیوز: تولید برق از منابع تجدیدپذیر نه تنها به نسبت سوخت های فسیلی برای محیط زیست بهتر است بلکه طبق تحقیقی طی چند سال آینده ارزانتر هم خواهد بود.

 • 82188923-70938970.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۱:۲۵

  احیای بافت فرسوده بر مبنای توسعه گردشگری شهری

  شهریارنیوز:بافت های فرسوده شهر‌ها علاوه بر تحمل مسائل کالبدی و فیزیکی از لحاظ اجتماعی و فرهنگی هم دچار مشکل شده اند و از چرخه اقتصادی شهر خارج شده اند، در واقع مشکل این بافت‌ها فقط ناپایداری در برابر زلزله نیست بلکه می‌توان گفت نوعی زلزله فرهنگی و زلزله اقتصادی هم این بافت‌ها را درنوردیده است.

 • 4568.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۰۹:۰۳

  به بهانه سالروز درگذشت شهردار سرشناس تبریز:

  محمدعلی تربیت، مرد روزهای سخت تبریز

  شهریارنیوز: زنده یاد محمد علی خان تربیت یکی از معارف پروران؛ نویسندگان؛ سیاستمداران و کتاب شناسان معاصر بودند که در دو جبهه سیاست و معارف به موازات هم مصدر خدمات چندی برای آذربایجان و ایران بودند.

 • 82467082-71488190.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۶

  چند نکته و پیشنهاد در باب شورا و وظایف ذاتی آن

  شهریارنیوز:«تکالیف بر زمین مانده چهار دوره گذشته» شورای شهر و همچنین «تکالیف جدید» این شورا برای بهبود اقتصاد شهر و محیط زندگی شهروندان مهم و اساسی است. علاوه بر مسائل و موضوعاتی که طی چهار دوره گذشته فعالیت شوراها به رغم مسوولیت نمایندگان برای پیگیری مطالبات موجود در آن حوزه‌ها مورد غفلت واقع شد، هم اکنون مسائل جدیدی در ارتباط با نحوه عملکرد شوراها و نقش آنان در ارتقای سطح زندگی و رفاه شهروندان پررنگ‌تر از گذشته شده است که انتظار می‌رود شورای پنجم به این موضوعات ورود کند. تقویت ارتباطات و همبستگی شوراها با مجموعه شهرداری و مجموعه های داخلی آن از طرفی و سازمان‌ها و نهادهایی که به نحوی با موضوع اداره شهر درگیر هستند بسیار حیاتی و مهم است.

 • 1470580.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۱:۴۶

  ژاپنی ها برای کنترل گرد وغبار به کمک ایران می آیند

  شهریارنیوز: ژاپن تجربه موفق خود در کنترل توفان های گرد و غباری را به ایران منتقل می کند.

 • n82794913-72109038.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۰۹:۴۴

  نقش مدیران شهری در بهبود بستر کسب و کار

  شهریارنیوز:مدیران شهری با بازنگری در قوانین و کاهش زمان و هزینه اخذ گریدها می توانند در نهایت به ارتقای شاخص سهولت کسب و کار در ایران کمک کنند. در این عرصه حمایت از گسترش دولت الکترونیک و برخط شدن خدمات شهرداری می تواند یک نقش حیاتی داشته باشد.

 • ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۰۹:۲۷

  اطلاعیه دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی ارس/

  تمدید مهلت ارسال آثار پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس

  شهریارنیوز: مهلت ارسال لوح فشرده آثار برای بازبینی و شرکت در پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس تا 20 بهمن ماه تمدید شد.

 • 32D7270B00000578-3523030-image-m-28_1459784661880.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۵:۰۵

  افزایش تصاعدی آسیب‌ها در کلانشهرها

  شهریار نیوز: اصولا کلانشهرها در همه کشورهای دنیا مسائل متنوع‌تر، متعددتر و پیچیده‌تری در حوزه آسیب‌های اجتماعی دارند، یعنی اگر ما شهرهای بزرگ و کوچک را از این نظر مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که کلانشهرهای بزرگی مانند تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، اهواز، اراک و... با توجه به گستردگی جمعیت، پهنه فضای جغرافیایی، تنوع صنایع و مسائلی از این قبیل فضاهایی را ایجاد می‌کنند که با شهرهای کوچک درجه دو و سه متفاوت هستند. طبیعتا کلانشهرهایی مثل تهران با جمعیت انبوه ساکن و جمعیت در رفت و آمد مواجه هستند.

 • 2018 ۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۸

  دکترعلی‌اصغر مونسان عنوان کرد:

  تبریز؛ اولین «شهر گردشگر» ایران در تحقق اقتصاد بدون نفت

  شهریار نیوز :معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بایادداشتی در روزنامه ایران از تبریز بعنوان شهر همیشه اول یاد کرده و آورده است:تبریزهمچون همیشه، اولینی دیگر را به کارنامه پر افتخار خود بیفزاید و«تبریز، اولین شهرِ گردشگر ایران در تحقق اقتصاد بدون نفت» باشد.