نمایش همه
 • فوتبال.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۰۸:۳۸

  لحظات ماندگار جام جهانی در دوره‌های پیشین؛

  اتفاقات حساس جام‌های جهانی را مرور کنید

  شهریارنیوز: بعضی اتفاق‌ها هستند که حتی اگر سال‌ها از آن‌ها بگذرد، باز هم در حافظه‌ها باقی می‌مانند که این اتفاقات در جام‌های جهانی فوتبال کم نیست.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۰۷:۲۹

  دانستنی های حقوقی؛

  قرارداد فرانشیز چیست و چگونه منعقد می‌شود؟

  شهریارنیوز: قرارداد فرانشيز توافقي است که به موجب آن، فرانشيزدهنده اجازه بهره‌برداري از مجموعه مالکيت‌هاي فکري را با محوريت علامت تجاري خود، به همراه يک نظام تجاري خاص و راهبردهاي فني و تجاري، به منظور توليد و توزيع محصولات يا ارایه خدمات، تحت نظارت و کنترل خود و معمولا در قبال دريافت عوض، به فرانشيزگيرنده مي‌دهد.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۱

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با شرایط و نحوه‌ی طرح دعوای تخلیه

  شهریارنیوز: قرارداد اجاره یکی از رایج‌ترین قراردادهایی است که میان اشخاص جامعه بسته می‌شود. فراوانی و کثرت انعقاد این قرارداد در خصوص انواع املاک مسکونی و تجاری و دیگر اموال موجب شده‌است که به همان میزان هم با فراوانی دعاوی مربوط به این قرارداد در محاکم روبرو باشیم.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۸

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با بایدها و نبایدهای فرزندخواندگی

  شهریارنیوز: کم نیستند زوج‌هایی که به دلایل مختلف قدرت فرزندآوری ندارند و اینکه روزی بتوانند صدای کودکی را در خانه بشنوند آرزوی بزرگی برایشان است.

 • نمایش تولدی بر مرگ ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۲

  هنرمند بنام تبریزی:

  شهرداری تبریز عقب بنشیند، حوزه فرهنگ تنها می ماند/ تئاتر مدیون حمایت های شهرداری است

  هنرمند بنام تبریزی با اشاره به وضعیت امروز فرهنگ و هنر در این شهر گفت: با توجه به وضعیت حاکم در حوزه اقتصادی، اگر شهرداری تبریز حمایت نکند، حوزه فرهنگ تنها خواهد ماند.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۳

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با موارد غیرحمایتی قانون کار

  شهریارنیوز: نظر به این که قرارداد کار مبنای بسیاری از روابط را در زندگی اجتماعی و تعاملات اقتصادی روزمره تشکیل می‌دهد، در کلیه قراردادها اصل، بر شمول قانون کار نسبت به آن‌هاست. بنابراین در مواردی که قانون دیگری از نیروی کار تابع حمایت نمی‌کند لزوماً فرد، تحت پوشش قانون کار خواهد بود مگر آن که به دلایل قانونی، تحت پوشش سایر مقررات استخدامی باشد و یا موانعی موجب عدم شمول قانون کار گردد.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۷

  دانستنی های حقوقی؛

  نکاتی که کارگران باید درباره شرایط اتمام قرارداد کار بدانند!

  شهریارنیوز: یکی از خصوصیات قرارداد کاری که بین کارگر وکارفرما بسته می‌شود این است که باید توسط خود کارگر موضوع قرارداد انجام شود. بنابراین اگر کارگر فوت نماید و یا از کارافتاده شود قرارداد کار به پایان می‌رسد.

 • اجاره.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۰۹:۵۴

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با شرط و شروط‌های لازم در قرارداد رهن

  شهریارنیوز: از آنجا­که قرارداد رهن نسبت به رهن­‌گیرنده جایز است؛ یعنی می­‌تواند هر وقت بخواهد قرارداد را به‌هم­‌بزند، می­‌تواند از امتیاز خود نسبت به رهن هم بگذرد.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۰۸:۱۸

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با دادگاه اطفال و روند رسیدگی به جرم اطفال و نوجوانان

  شهریارنیوز: دادگاه مکانی برای محاکمه و جایگاهی برای برقراری عدل و انصاف است؛ اما این مکان پرمشاجره و پرهیاهو، جایگاه غریبی برای کودکان است. موجودات کوچکی که تصور واقعی و درستی از محیط و انسان‌های اطراف‌شان ندارند. کودکانی که اگر هم مرتکب خطایی شوند صادقانه آن را می‌پذیرند و از کردار خود پشیمان می­‌شوند.

 • IMG_44557.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۰:۵۳

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با آثار حقوقی انجام معامله به قصد فرار از پرداخت دین

  شهریارنیوز: خریدوفروش و واگذاری اموال به دیگران از رایج‌ترین معاملاتی است که در جامعه انجام می‌شود اما گاهی افراد اموال خود را به دیگران انتقال می‌دهند تا از این طریق بتوانند دیون و بدهی‌های خود را نپردازند و به عبارتی از پرداخت دیون خود فرار کنند. به این نوع معاملات، معامله به قصد فرار از دین گفته می‌شود.

 • Article-100-of-the-Municipal-Law-1.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۵

  دانستنی های حقوقی؛

  کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری به چه تخلفاتی و چگونه رسیدگی خواهد کرد؟

  شهریارنیوز: وظیفه کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری، رسیدگی به تخلفات ساختمانی از لحاظ ضوابط شهرسازی و ایمنی است. بنابراین در حال حاضر اگر شهروندان در حوزه ساختمان­‌سازی مرتکب تخلفی می­‌شوند، این تخلف در کمیسیون ماده 100 مورد رسیدگی قرار می­‌گیرد.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۲:۰۹

  دانستنی های حقوقی؛

  خیانت در امانت چیست و چگونه محقق می‌شود؟

  شهریارنیوز: آشنایی با مفاهیم حقوقی و قانون، در عصر حاضر، موجب می‌شود تا جوامع بشری از اختلافات شخصی و جمعی در امان باشند که مهمترین اثر این آگاهی، پیشگیری از وقوع بسیاری مشکلات حقوقی است.

 • 57338942.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۰:۳۷

  دانستنی های حقوقی؛

  مجازات‌ توهین به افراد، مسئولان، کارکنان دولتی و ضابطان قضایی چیست؟

  شهریارنیوز: «توهین» و «اهانت» از ریشه «وهن» گرفته شده‌اند و به معنی «سست کردن، ضعیف کردن و خوار و خفیف کردن» آمده‌اند.

 • images.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۰۹:۰۴

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با اولیای دم یا صاحبان حق گذشت

  شهریارنیوز: در اصطلاح اولیای دم همان ورثه مقتولند که حق قصاص و عفو جانی را در اختیار دارند مگر شوهر یا زن که در قصاص و عفو، اختیاری ندارند.

 • 100900534473.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۱۰

  دانسنتی‌های حقوقی؛

  آشنایی با مقررات حاکم بر رسیدگی بزهکاری اطفال

  شهریارنیوز: طفل در لغت به معنای کودک و بچه است. طبع و روحیه خاص اطفال و نوجوانان ایجاب می‌کند که در صورت ارتکاب جرم توسط آنها، علل بزهکاری و شخصیت آنها به خوبی شناخته تا روش‌ها و واکنش‌های مناسب برای اصلاح آنها و پیشگیری از ارتکاب دوباره جرم اتخاذ شود.

 • اقرار-شفاهی.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۲:۳۶

  دانستنی‌های حقوقی؛

  اقرار بر مبنای شکنجه چه اثر حقوقی خواهد داشت؟

  شهریارنیوز: توسل به شکنجه از جمله مواردی است که اختیار اقرار کننده را زایل و اقرار او را بی اثر می‌کند. قانون اساسی نیز در اصل ۳۸ خود در تأیید همین مطلب چنین مقرر داشته ‌است: هر گونه‌ شکنجه‌ برای‌ گرفتن‌ اقرار و یا کسب‌ اطلاع‌ ممنوع‌ است‌.

 • 260933874166258.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۰۹:۲۵

  دانستنی های حقوقی؛

  بر اساس قانون چه افرادی حق بازرسی دارند؟

  شهریارنیوز: بازرسی در لغت به معنای تفتیش و وارسی کردن است و در اصطلاح حقوق جزایی به اقداماتی گفته می‌شود که مامورین ذی صلاح حسب مجوز یا دستور مقام قضایی در جهت کشف آلات و ادوات و ادله جرم و نیز اموال حاصله از جرم با رعایت موازین شرعی و قانونی در منزل و مخفیگاه متهمین و مظنونین به ارتکاب جرم معمول می‌دارند.

 • images.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۱:۴۶

  دانستنی های حقوقی؛

  کدام یک از آراء مراجع کیفری قابل تجدید نظر هستند؟

  شهریارنیوز: یکی از ویژگی‌های سیستم دادرسی ایران قابلیت تجدید نظر بسیاری از آراء صادره در دادگاه‌های بدوی است.

 • jpg.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۱۱ ۰۸:۵۶

  دانستنی های حقوقی؛

  براساس قانون چه رفتارهای مجرمانه ای مجازات نخواهند داشت؟

  شهریارنیوز: موانع مسئوليت كيفری در بسياری از كتب حقوقی به دو بخش تقسيم می‌شود: عوامل موجهه جرم (اسباب اباحه) و عوامل رافع مسئوليت كيفری.مورد اول كه موضوع این بحث است، از علل عينی يا خارجی هستند كه مانع مسئوليت كيفری و مدنی خواهند بود.

 • 290661721.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۵

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با شرح وظایف و مسئولیت های اعضای شرکت های تضامنی

  شهریارنیوز: طبق قانون تجارت، شرکت تضامنی توسط مدیر یا مدیرانی که به‌وسیله شرکا انتخاب می‌شوند اداره می‌شود بنابراین انجام هر فعالیتی توسط شرکت، بدون انتخاب مدیر غیرممکن خواهد بود و هر معامله‌ای که به‌نام شرکت انجام شود، چه توسط شریک و چه توسط مدیر شرکت، فضولی بوده و تابع مقررات معامله فضولی است و باید همه‌ شرکا آن‌ را تنفیذ کنند.

 • 21-12-24.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۷

  دانستنی های حقوقی؛

  تعدد جرم چیست و چه مجازاتی دارد؟

  شهریارنیوز: تعدد جرم به ارتکاب جرایم متعدد گفته می‌شود، مشروط به اینکه متهم برای اتهامات متعدد پیشین خود به محکومیت کیفری قطعی رسیده باشد.

 • وکیل-تهران.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۰۹:۴۳

  دانستنی های حقوقی؛

  حق داشتن وکیل به چه معناست؟

  شهریارنیوز: با شروع فرایند دادرسی کیفری، متهم حق خواهد داشت تا از همراهی یک وکیل در مراحل قضایی بهره ببرد. گرچه این حق در دادرسی مدنی و در دادگاه‌های حقوقی نیز رعایت می‌شود، به‌جهت حساسیت مراحل کیفری و رسیدگی به اتهام و صدور حکم محکومیت، سلب حق داشتن وکیل برای متهم موجب مجازات انتظامی برای مسئولان و مقامات قضایی است.

 • IMG_7650.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۰۶ ۰۸:۲۸

  دانستنی های حقوقی؛

  تحصیل و ترک تابعیت نسبت به اولاد و زوجه چه آثاری خواهد داشت؟

  شهریارنیوز: تابعیت عبارت از رابطه‌ای سیاسی و معنوی است که شخص خاصی را به دولت معینی پیوند می‌دهد. نظر به اصل احترام به آزادی افراد، اصولا قانونگذاران تحصیل و ترک تابعیت را جایز می‌دانند.

 • 18-24-38.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۰۵ ۱۲:۲۶

  دانستنی های حقوقی؛

  قانون درباره تقصیرات مأمورین دولتی چه می‌گوید؟

  شهریارنیوز: تقصیرات مقامات و مأموران دولتی نسبت به افراد از قبیل بازداشت غیرقانونی، هتک حرمت منازل، هتک حرمت مراسلات و مخابرات، اخذ اقرار به شکنجه و تعدیات مالی مأموران در فصل دهم کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (کتاب تعزیرات) پیش‌بینی شده است.

 • 39661.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۰۴ ۱۳:۳۳

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با مقررات توقیف اموال محکوم‌علیه در قانون اجرای احکام مدنی

  شهریارنیوز: توقیف اموال محکوم‌علیه، به بازداشت دارایی‌های شخصی گفته می‌شود که حکم، به ضرر او صادر شده است. این دارایی‌ها ممکن است منقول یا غیر منقول باشد.

 • compra-venta.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۰۳ ۱۰:۳۳

  دانستنی های حقوقی؛

  نکاتی که موجر و مستاجر باید درباره «عقد اجاره» بدانند!

  شهریارنیوز: اجاره عقدی است که به موجب آن یک طرف منفعت عین یا نیروی کار خود را در ازاء اخذ اجرت معامله می‌کند. مورد اجاره ممکن است اشیاء، حیوان یا نیروی انسان باشد.

 • 636408351614023241.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۲۸ ۰۸:۴۸

  دانستنی های حقوقی؛

  مفهوم جنایت علیه بشریت و مصادیق آن در قوانین بین المللی چیست؟

  شهریارنیوز: عبارت «جنایت علیه بشریت» بارها و بارها در خبرهای داخلی و خارجی، مقالات مختلف و رخدادهای تاریخی به گوش‌مان خورده است و کم‌وبیش از مفهوم بین‌المللی آن آگاهیم و نمونه‌های بارز آن همچون کشتار جمعی، نژادی و … را می‌شناسیم؛ اما معنای دقیق این عبارت چیست؟

 • 8779356-scales-justice-and-hammer-on-white-background-isolated-3d-image.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۰:۴۵

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با شرایط تحقق «استیفا از عمل غیر»

  شهریارنیوز: برای تحقق مسئولیت ناشی از استیفا از عمل غیر و برای ایجاد الزام به پرداخت اجرت‌المثل، شرایط و ارکان خاصی باید موجود باشد مانند اینکه شخصی کارگری را که در خیابان آماده به کار بوده، سوار اتومبیل خود کند و به منزل خود ببرد و دستور اجرای عملی را به او بدهد؛ بدون اینکه با او قراردادی بسته باشد.

 • BN-MB177_woodwa_P_20160111165758.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۱:۲۸

  دانستنی های حقوقی؛

  چه جرایمی موجب سوءپیشینه کیفری می‌شوند؟

  شهریارنیوز: یکی از مدارکی که در زمان استخدام دولتی، اخذ جواز کسب و پروانه‌های شغلی و… از متقاضی خواسته می‌شود، گواهی عدم سوءِپیشینه است. برای دریافت گواهی عدم سوءِپیشینه‌ کیفری، نداشتن محکومیت مؤثر کیفری شرط است. اما محکومیت مؤثر کیفری چیست؟

 • 2304358.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۷:۳۰

  کارشناسان می‌گویند تلگرام به زودی از دسترس خارج می شود و باید اطلاعاتتان را ذخیره کنید؛

  عملیات نجات فایل‌های شخصی در تلگرام

  شهریارنیوز: در وانفسای بحث فیلترینگ تلگرام یکی از نگرانی هایی که وجود دارد ذخیره اطلاعات و فایل هایی است که طی این مدت در تلگرام نگهداشته اید.اینجا برایتان از نحوه ذخیره این اطلاعات می گوییم.