نمایش همه
 • 2013_4_16_12_29_32.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۰۹:۱۱

  دانستنی های حقوقی؛

  تکالیف سردفتران ازدواج و طلاق در قانون حمایت خانواده

  شهریارنیوز: رعایت تشریفات ثبت وقایع ازدواج و طلاق در فصول چهارم و پنجم قانون حمایت خانواده، از جمله نظامات دولتی و از تکالیف انتظامی سردفتران ازدواج و طلاق است که رعایت نکردن آنها در قوانین سابق و قانون فعلی، موجب تعقیب انتظامی متخلف خواهد بود.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۰۸:۴۵

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با نکات حقوقی درباره «غصب» و «غاصب»

  شهریارنیوز: غصب کلمه‌ای که در مکالمات روزمره هم حتما تا به حال به گوشتان خورده، یکی از مفاهیم حقوقی است که باید با آن آشنا شوید.در باب مسئولیت غاصب باید گفت که وی ملزم است همان مالی را که بر آن سلطه‌یافته است، به صاحب اصلی آن برگرداند. حال اگر آن مال به هر دلیلی از بین رفته باشد، باید مثل یا قیمت آن را بپردازد.

 • law-app-review-panevesht.jp_.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۰۸:۴۹

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با نحوه رسیدگی غیابی به جرایم متهمان فراری

  شهریارنیوز: محاکمه غیابی یکی از اشکال رسیدگی به پرونده‌های قضایی است که قانونگذار برای شرایطی که متهم یا خوانده در دادگاه حضور نمی‌یابد، تعریف کرده است زیرا در یک پرونده، علاوه بر حقوق شاکی یا همان بزه‌دیده و جامعه، باید حقوق متهم نیز مورد توجه قرار گیرد.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۵

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با جرائمی که موجب سوءِپیشینه کیفری می‌شوند!

  شهریارنیوز: یکی از مدارکی که در زمان استخدام دولتی، اخذ جواز کسب و پروانه‌های شغلی و … از متقاضی خواسته می‌شود، گواهی عدم سوءِپیشینه است. برای دریافت گواهی عدم سوءِپیشینه‌ی کیفری، نداشتن محکومیت موثر کیفری شرط است. اما محکومیت موثر کیفری چیست؟

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۰:۳۰

  دانستنی های حقوقی؛

  کدام مجرمان و چگونه می توانند از «آزادی مشروط» استفاده کنند؟

  شهریارنیوز: آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت، به محکومان به حبس داده می‌شود تا چنانچه در طول مدتی که دادگاه تعیین می‌کند، از خود رفتاری پسندیده نشان دهند و دستورهای دادگاه را اجرا کنند، از آزادی مطلق برخوردار شوند.

 • خیانت-در-امانت.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۰۸:۲۳

  دانستنی های حقوقی؛

  «خیانت در امانت» چه مجازاتی در پی خواهد داشت؟

  شهریارنیوز: مطمئنا در دنیای پرتلاطم امروزی، یکی از موضوعاتی که می تواند جوامع بشری را از اختلافات شخصی و جمعی در امان بدارد، «آشنایی با حقوق متقابل افراد با یکدیگر و قانون» است که مهمترین اثر این آشنایی و آگاهی را می توان در پیشگیری از وقوع بسیاری از مشکلات حقوقی دانست؛ بنابراین، امروز تلاش داریم تا موضوع «خیانت در امانت» را بررسی کنیم.

 • elPress139507071028591475045939ir19_414x290.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۲ ۱۵:۱۱

  در گفتگو با رئیس کمسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای اسلامی تبریز مطرح شد:

  ما باید مطالبه حمل و نقل سبز را در شهروندان ایجاد کنیم

  شهریارنیوز: کمسیون توسعه پایدار و محیط زیست برای اولین بار در شورای اسلامی تبریز با همت چهره زیست محیطی و ورزشی شورای پنجم اسلامی تبریز و همچنین همراهی چندی دیگر از اعضای شورا تشکیل شد.

 • 2952.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۰۸:۳۶

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با قوانین و مقرراتی که بر « عقد اجاره» حاکم است!

  شهریارنیوز: از آنجایی که تأمین مسکن بیشترین هزینه را در سبد کالای هر خانوار به خود اختصاص داده است، لذا اکثر مردم با معنی و مفهوم "اجاره" آشنا هستند.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۱:۲۲

  دانستنی های حقوقی؛

  مسئولیت ها و تکالیفی که بدون قرارداد ایجاد می‌شود!

  شهریارنیوز: مسئولیت مدنی در مفهوم وسیع، گاهی به واسطه‌ی قرار‌داد برای اشخاص ایجاد می‌شود که به آن الزامات ناشی از عقد یا مسئولیت قرار‌دادی می‌گویند و گاهی بدون اینکه قرار‌دادی بین اشخاص وجود داشته باشد، یک شخص در مقابل شخص دیگر مسئولیت پیدا می‌کند و ملزم می‌شود که خساراتی را که وارد کرده است جبران کن که به آن الزامات خارج از قرار‌داد یا مسئولیت قراردادی می‌گویند.

 • 96-10-c03-292.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۷ ۰۸:۴۶

  دانستنی های حقوقی؛

  نحوه مطالبه ضرر و زیان مالی از «مجرمان» در دادگاه

  شهریارنیوز: نحوه مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم در دادگاه وقوع برخی جرایم، علاوه بر، برهم زدن نظم عمومی جامعه ممکن است به اشخاص نیز به طور مستقیم خساراتی وارد کند.