نمایش همه
 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۳۹

  دانستنی های حقوقی؛

  کارت بازرگانی به چه کار‌هایی می‌آید و چه کاربرد‌هایی دارد؟

  شهریارنیوز: بر اساس قوانین گمرکی کشور، کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن، اعم از شخص حقیقی و حقوقی، می‌تواند با داشتن آن، اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا کند.

 • ljquxkebft54789775298c4-620x350.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۰۹:۲۶

  دانستنی های حقوقی؛

  فروش ملک مشاع چگونه امکان‌پذیر است؟

  شهریارنیوز: هرچند فروش ملک مشاع به سبب تعدد مالکین و عموماً اختلاف میان ایشان ممکن است دشوار باشد و حتی معمولاً در مقایسه با ملکی که یک مالک دارد (ملک مفروز) معمولاً افت قیمت خواهد داشت، اما باید بدانیم که هریک از مالکان مشاع بدون اجازه دیگر مالکان، حق دارد نسبت به سهمی که مالک است، اقداماتی از قبیل: فروش و اجاره را انجام دهد.

 • 19710_807.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۳:۱۳

  ساز سفر؛ کوک کوک است

  شهریارنیوز: پیروز ارجمند را پیش از اینکه طی سال‌های 92 تا 94 مدیرکلی دفتر موسیقی وزرات فرهنگ و ارشاد را تجربه کند، همه به عنوان نوازنده و آهنگساز می‌شناختند؛ اما او بیش‌تر از اینکه نوازنده و آهنگساز و یا مدیری در حوزه موسیقی باشد، عاشق سفر است؛ عشقی که از هفت سالگی شروع شد و او را برد به 60 کشور دنیا.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۰۷ ۱۳:۰۷

  دانستنی های حقوقی؛

  حق محاکمه عادلانه چیست و چه اثراتی دارد؟

  شهریارنیوز: حق محاکمه عادلانه به عنوان یکی از حقوق اساسی بشر در سطح بین الملل به رسمیت شناخته شده است.

 • photo_2016-09-15_19-12-34.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۲:۰۴

  تبریز فردوس نشان

  شهریارنیوز: تبریز و آذربایجان به دلایل دیگری نیز نشان خود را بر سفره‌های ایرانیان بر جا گذاشته‌: تبریز‌، كرسي این ايالت باستانی ایرانی از ديرپاترین پایتخت‌های ایران در ادوار مختلف بوده و بر همین پایه شهری توسعه یافته و پرشكوه و الگو به حساب می‌آمده - چنان که امروز هم بر همین طریق است –

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۱:۵۹

  تبریز 2018 به فکر طعم و مزه متنوع

  شهریارنیوز: هر چند کباب تبریز شهره خاص و عام است اما تنوع غذایی آن چیزی است که گردشگران به دنبال آن می‌گردند. غذا و نوشیدنی یکی از تفریحات ثابت مردم است، اما برخی پا را از دایره تفریح بیرون می‌گذارند و به‌دنبال تجربه مزه‌های تازه به‌شهرها و کشورهای دیگر سفر می‌کنند. گردشگران هم می‌کوشند تجربه‌ای در عادت غذایی بومیان کسب کنند. با این همه، ایران با‌وجود هزاران نوع دستور‌پخت غذاهای رنگارنگ، برای گردشگران خارجی اهل شکم‌گردی فقط با کباب شناخته می‌شود.

 • museum.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۱:۵۲

  شهر خانه‌های قاجاری؛

  در کوچه‌های تبریز تاریخ را ورق بزنیم

  شهریارنیوز: تبریز با قدمت چند هزار ساله، نمایشگر خانه‌هایی است که از گذشتگان به یادگار مانده‌اند. وجود ۸۰۰ خانه تاریخی و قدیمی در شهر تبریز، به نوعی این شهر را به عنوان پایتخت و ویترین خانه‌های تاریخی در ایران تبدیل کرده است.

 • index.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۱:۱۷

  تبــریز شهــر اولیـــــن‌ها

  شهریارنیوز: شاید تاکنون پیش آمده است که نام تبریز را با عنوان «شهر اولین‌ها» دیده یا شنیده‌اید؛ ولی دلیل این نام‌گذاری چیست و این شهر به چه دلیلی به این نام خوانده می‌شود؟

 • payrollpicture.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۸:۴۳

  دانستنی های حقوقی؛

  بر اساس چه قوانینی حقوق و مزایای کارمندان توقیف می شود؟

  شهریارنیوز: واژه توقیف در لغت به معنای بازداشت کردن، از حرکت بازداشتن و در جایی نگاه‌داشتن است. واژه‌های حقوق و مزایا هم به ترتیب، جمع واژه‌های حق و مزیت است و عبارت «حقوق و مزایا»، در اصطلاح به مجموع پولی گفته می‌شود که به اشخاصی که برای دیگران، کار می‌کنند، پرداخت می‌شود.

 • 15625330_711838355633918_869277603771449344_n.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۰۹:۱۱

  دانستنی‌های حقوقی؛

  آشنایی با چگونگی شکایت از آرایی که غیابی صادر شده اند!

  شهریارنیوز: واخواهی حاصل مصدر واخواندن است که در لغت به معنای عمل اعتراض می‌باشد؛ که واخواست نیز از آن مشتق شده است.

 • 1.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۵

  در گفت‌وگو با مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز مطرح شد:

  با بخش‌نامه و دستور نمی‌توان بازار تبریز را در ایام نوروز رونق بخشید/ خانه‌های تاریخی در کاربری اداری تلف می‌‎شوند

  شهریارنیوز: نوروز برای هر شهری حال و هوای دیگری دارد شاید در کشور ما بیشترین حجم سفر در این تعطیلات شیرین انجام می شود.

 • 3908267_987.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۰۹:۰۴

  دانستنی های حقوقی؛

  مجازات شهادت کذب در قانون چیست؟

  شهریارنیوز: شهادت عبارت است از اینکه شخصی به نفع یکی از اصحاب دعوی و بر ضرر دیگری اعلام اطلاع و خبر از وقوع امری کند. شهادت کذب نیز عبارت از ادای گواهی دروغ توسط گواه نزد مقامات رسمی در دادگاه است.

 • 57456528.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۱:۳۵

  معیار سنجشِ "نوروزگاه" چیست؟

  وقتی "نوروزگاه" با گردشگری گره می‌خورد

  شهریارنیوز: "نوروزگاه" تک کلمه‌ای نوپا و کودکی سه ساله در کشور است که تجربه‌ای متفاوت از همه کودکان دارد، تجربه‌ای از برپایی یک آئین در این مدت که باعث شده براساس هدف‌اش در همین مدت زمانِ کم بتواند جای خود را در یک زمانِ خاص و در همه‌ی کشور باز کند، کلمه‌ای که به مرور می‌تواند به یک آئین تبدیل شود.

 • Bridal-kitchen-layout2.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۰۹:۳۲

  دانستنی های حقوقی؛

  نکاتی که باید درباره استرداد جهیزیه پس از طلاق بدانید!

  شهریارنیوز: در شرایط عادی، تقریبا هیچ زنی به فکر استرداد جهیزیه خودش نخواهد بود و زن و شوهر به‌صورت دو شریک واقعی کنار هم زندگی می‌کنند، اما داستان زمانی جنجالی خواهد شد که موضوع طلاق مطرح بشود، که لازم است طرفین با حقوق خود آشنا باشند.

 • 1425_635443911770038076_l3.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۰۹:۰۹

  دانستنی های حقوقی؛

  برای تصادفات رانندگی منجر به مرگ چه قوانینی وجود دارد؟

  شهریارنیوز: یکی از مرسوم‌ترین دلایل قتل افراد، ناشی از بی‌احتیاطی و حوادث مرتبط با رانندگی است. در این مطلب در خصوص ابعاد حقوقی قتل و کشتار ناشی از حوادث رانندگی صحبت خواهیم کرد.

 • 811421051768723520425211823221821867183122195.gif ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۰۹:۵۸

  دانستنی های حقوقی؛

  نکاتی که باید در مورد «شروط ضمن عقد قابل ذکر در عقدنامه» بدانید!

  شهریارنیوز: ما در این مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم: اولاً با شروط ضمن عقدی که تقریباً در تمامی عقدنامه‌ها وجود دارد آشنا شوید؛ ثانیاً بدانید چه شروط دیگری را می‌توانید به عقدنامه‌ها اضافه کنید تا کاستی‌های قانون را در زندگی خانوادگی‌تان، خودتان مرتفع کنید.

 • 22.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۰۹:۰۹

  دانستنی های حقوقی؛

  نکات کلیدی که باید درباره پشت نویسی چک بدانید!

  شهریارنیوز: حتماً شما هم تاکنون عباراتی نظیر پشت نویسی چک یا ظهرنویسی چک را شنیده‌اید. در این مطلب قصد داریم به بررسی پشت نویسی چک، انواع آن، و مسئولیت‌های پشت نویس بپردازیم و ابعاد مختلف حقوقی آن را مطرح کنیم.

 • 134543.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۰۹:۵۰

  چگونه به گردشگران در خانه‌های خود اسکان دهیم؟

  شهریارنیوز: طی روزهای اخیر مردم پیامکی با متن «به کمک ما میزبان حضور گردشگران نوروزی در منزل خود باشد و درآمد کسب کنید» دریافت کردند که از آنان خواسته شده که با ثبت اطلاعات خود و به اشتراک گذاشتن تصاویر مرکز اقامتی و خانه‌های خود برای میزبانی از گردشگران عضو سامانه شوند.

 • uyiui.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۰۸:۵۶

  دانستنی های حقوقی؛

  چه جایگزین هایی برای مجازات حبس در قانون وجود دارد؟

  شهریارنیوز: زمانی مجازات حبس بهترین مجازات قلمداد می‌شد؛ اما اکنون بعد از گذشت مدتی، مضرات آن برای همه آشکار شده است و آثار منفی و زیان‌بار آن برای شخص زندانی، خانواده‌ی او و جامعه بر هیچ‌کس پوشیده نیست.