نمایش همه
 • استانبول ۱۳۹۸-۰۱-۰۴ ۰۹:۳۰

  آیین های نوروز در شهرهای خواهرخوانده تبریز(۲)

  نوروز در استانبول

  ترکیه‌ای‌ها نیز نوروز را به عنوان جشنی باستانی گرامی می دارند و به عنوان شادباشی برای شروع فصل بهار جشن می گیرند. اکنون ترکیه از کشورهایی است که نوروز را تعطیل رسمی اعلام می کند و مردمانش به این عید بزرگ عقیده دارند. مراسمی که در ترکیه به هنگام نوروز برپا می شود شباهت زیادی به آداب ایرانی دارد.

 • خجند.jpg ۱۳۹۸-۰۱-۰۲ ۱۴:۲۸

  آیین های نوروز در شهرهای خواهرخوانده تبریز(۱)

  تب و تاب نوروزگان در "خجند"

  جغرافیای پهناور نوروز و همزمانی آن با بهار طبیعت درنیمکره شمالی و پیشینه باستانی آن و تأکید این جشن بر نوع‌دوستی و مهرورزی در میان جهانیان، باعث توجه سازمان ملل متحد و دیگر کشورها به نوروز شد.

 • هتل ۱۳۹۷-۱۲-۲۳ ۰۹:۱۴

  یادداشت/

  هتل‌داری یکی از مهم‌ترین مولفه‌های گردشگری پویا

  از دوران باستان جهانگردی و سفر جزو علایق اصلی و ذاتی بشر به شمار می رفته است. این موضوع باعث شده که از همان دوران امکانات و تسهیلاتی برای علاقه مندان سفر و گردشگری در اقصی نقاط جهان فراهم شود.

 • شهردار تبریز ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۲۲:۵۵

  پیام شهردار تبریز به مناسبت روز بزرگداشت شهدا؛

  چهل سالگی انقلاب را مدیون خون شهدا هستیم/ فرهنگ شهادت همچنان بین جوانان زنده است

  شهردار تبریز در پیامی یاد و خاطره شهیدان دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم را گرامی داشت.

 • شهردار تبریز ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۱:۳۲

  یادداشت/

  دیدار ملت بیدار با رهبر آگاه

  ۲۹ بهمن ماه هرسال، موسم فرخنده ای برای دیدار ملت بیدار و همیشه در صحنه تبریز با رهبر فرزانه ای است که نسب ایشان با افتخار به این خطه می رسد. موعدی پرشور که عموما در کنار فضایی صمیمی و دوستانه، به فرصتی برای طرح مسائل مهم و ارزنده جامعه در حوزه های گوناگون تبدیل می شود.

 • افتتاح دفتر اهدای اعضاء در اداره کل سلامت و امور اجتماعی ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۰۹:۳۲

  یادداشت/

  داستان اهداء عضو، داستان عشق است

  اهدای عضو امروزه یکی از شاخص های ارزیابی توسعه یافتگی جوامع به حساب می آید و این امر مورد توافق نهادهای بین المللی است و در حال حاضر کشور ایران رتبه ۱۳ را در جهان به دست آورده است. البته در کنار این موضوع بخش دردناک داستان فروش اعضاء نیز به ویژه به دلیل وضع نامناسب اقتصادی نباید نادیده گرفته شود.

 • شهردار تبریز - ایرج شهین باهر ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۱۴:۰۸

  بانک شهر یکی از مهم ترین بنگاه های اقتصادی کشور

  شهردار تبریز در پیامی بانک شهر را از مهم ترین بنگاه های اقتصادی کشور دانست.

 • عتیق ۱۳۹۷-۱۱-۱۰ ۱۶:۱۳

  آنچه توسعه شهر را رقم می زند

  مشارکت های اقتصادی در گرو مسوولیت پذیری

  اهمیت توجه به مشارکت همه جانبه برای توسعه اقتصادی شهر دیگر شعار نیست بلکه یک الزام و ضرورت است. شاید روزگاری درآمدهای ما کفاف امورات جاری را می داد اما اکنون ورق برگشته است و توسعه پایدار اقتصادی شهر مشارکت کننده و سرمایه گذار می طلبد. جالب اینکه با حضور بخش خصوصی و مشارکت سرمایه گذار امورات مردم توسط خود مردم اداره می شود و کارشناسان معتقدند اینک زمان آن فرا رسیده است چرخه اقتصادی شهر با مشارکت شهروندان و سرمایه گذاران بهتر بچرخد.

 • 67582.jpg ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۰۸:۵۶

  سه شنبه های بدون خودرو؛

  پویشی برای بازپس گیری خیابان ها از چهار چرخ ها

  سه شنبه های بدون خودرو نام کمپینی است که حالا دیگر کمتر کسی با آن ناآشناست، هر هفته مسئول جدیدی از پیوستن خود به آن خبر می دهد و دیگران را هم برای پیوستن به آن دعوت می کند.

 • بهره برداری از سه پروژه عمرانی و آغاز عملیات اجرایی بوستان گلگشت ۱۳۹۷-۱۱-۰۸ ۰۹:۴۱

  اهتمام شهرداری تبریز به رفع دغدغه‌های شهروندان/ پروژه هایی که با دست خالی اجرایی می شوند

  بررسی عملکرد یکساله ی اخیر شهرداری کلانشهر تبریز نشان می دهد، تفکر حاکم بر مدیریت شهری، بر رفع دغدغه های شهروندان معطوف بوده و تمام پروژه های عمرانی در وضعیت دشوار اقتصادی نیز به فعالیت خود ادامه داده و به اتمام می‌رسند.

 • پارو ۱۳۹۷-۱۱-۰۴ ۰۸:۴۵

  مشارکت عمومی، حلقه گمشده مدیریت بحران‌های شهری

  بارش سنگین برف در هفته‌ای که گذشت باعت یخ‌بستن کوچه‌ها و معابر فرعی شهر شد و همین، انتقاد شهروندان را به همراه داشت؛ انتقاد همان شهروندانی که خودشان می‌توانستند حداقل با برف‌زدایی حیاط خانه یا کوچه‌شان در مدیریت یک بحران زودگذر سهیم باشند.

 • تبریز در یک روز برفی ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۱۱:۲۲

  به‌مناسبت روز ملی هوای پاک؛

  قانون‌ یا فرهنگ؛ کدام کارسازتر است؟

  در مقابله با آلودگی هوا چندین راه مقابلمان قرار دارند، یکی عمل کردن به ۳۴قانون مجلس و دیگری تکان دادن به خودمان و فرهنگ‌سازی است. کدام‌ یک می‌تواند عمیق‌تر و کارسازتر باشد؟

 • تبریز در یک روز برفی ۱۳۹۷-۱۰-۲۸ ۱۱:۱۰

  با برف سنگین دل خادمان شهر نمی‌لغزد؛

  مردان بی‌ادعای روزهای سخت

  شب‌گذشته تبریز شاهد بارش نسبتا سنگین برف بود که نمی‌توان از تلاش جهادی نیروهای خدمات شهری شهرداری تبریز، همان مردان بی‌ادعای روزهای سخت سخن نگفت.

 • سعید حاجی زاده ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ ۱۵:۰۰

  یادداشت؛

  نقش رسانه ها در توسعه شهری

  آنچه عموما در تعریف از عملکرد رسانه تعبیر می شود، تلاش برای آگاهی سازی شهروندان و نیز ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مدیران اجتماعی است.

 • 2338.jpg ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۴:۴۷

  یادداشت/

  ضرورت رعایت حقوق متقابل شهروند و خودرو در فضای ترافیکی شهر

  آنچه امروزه در مباحث شهرسازی و ترافیکی، نتیجه گرفته شده است، از توجه خاص به جایگاه پیاده محوری در عرصه عمومی شهر حکایت دارد.

 • پاییزی.jpg ۱۳۹۷-۰۹-۰۶ ۲۳:۱۰

  استقبال شهروندان از طرح پاییزی شهرداری تبریز؛

  رنگ و بوی ویژه پاییز در تبریز

  این روزها که ماه میانی فصل پاییز درحال پایان است، شهرداری کلانشهر تبریز با اقدامی جالب حال و هوای پاییزی به این شهر بخشیده و این طرح با استقبال بالای شهروندان روبه رو شده است.

 • حضور زنان.jpg ۱۳۹۷-۰۹-۰۶ ۲۲:۴۸

  در راستای اجرای برنامه های فرهنگی شهرداری تبریز؛

  الزامات حضور زنان در فضاهای عمومی شهری

  فضاهای عمومی مکانی برای رفع نیازهای روزمره و زندگی عمومی هستند که در کل به سه قسمت که شامل محلی برای انجام فعالیت های ضروری و اجباری، فعالیت های انتخابی و فعالیت های اجتماعی تقسیم بندی می شوند.