چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
کد خبر37602

مجری خط ۲ متروی تبریز:
اجرای سه کیلومتر از عملیات حفاری خط ۲ قطار شهری تبریز

aran-11-th3.jpg

شهریارنیوز: مجری خط ۲ پروژه قطار شهری تبریز گفت: خط ۲ قطار شهری تبریز از طولانی‌ترین خطوط مترو مراکز استان‌های کشور است.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۳، اشجع در جلسه مشترک با شهردار منطقه ۳ با بیان این مطلب اظهار داشت: تاکنون سه کیلومتر از عملیات حفاری این طرح انجام شده و با بهره‌گیری از دو دستگاه TBM از ایستگاه قراملک تا میدان دانشسرا و دستگاه دوم نیز از شهرک باغمیشه به سمت میدان دانشسرا حفاری ادامه پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد: خط دو قطار شهری تبریز به طول ۴/ ۲۲ کیلومتر در امتداد شرق به غرب این شهر قرار گرفته و شامل ۲۰ ایستگاه است.

مجری خط ۲ پروژه قطار شهری تبریز خاطرنشان کرد:  این خط از محدوده زمین‌های قراملک و منطقه واقع در کارخانه کود آلی شروع و از طریق خیابان وحدت و میدان قراملک و پس از عبور از زیر خیابان‌های آخونی، قدس، بازار و میدان دانشسرا، وارد خیابان عباسی شده و تا میدان شهید فهمیده امتداد و در ادامه مسیر به سمت سه راهی ولیعصر، میدان استاد معین و در نهایت در میدان بسیج خاتمه می‌یابد.

عباس نژاد شهردار منطقه 3 تبریز نیز در این جلسه، با تقدیر از حرکت جهادی قرارگاه خاتم الانبیا در ساخت تونل های زیرزمینی، تصریح کرد: بهره برداری از قطار شهری یکی از نمادهای توسعه هر شهر و کشور است  و همانگونه که این موسسه در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی می کرد اکنون نیز در راستای توسعه عمرانی کشور پیشرو است.