پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
کد خبر37614

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت؛
کارخانه الکتروموتور تبریز افتتاح شد/ تقویت توان تولید برای بی‌نیازی از واردات

2435157.jpg

شهریارنیوز: کارخانه الکتروفن‌موتور، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی شهیدسلیمی تبریز در حالی گشایش یافت که تاکنون محصولات تولیدی که قرار است در این کارخانه تولید شود را از کشورهای اروپایی وارد می‌کردیم.

به گزارش شهریار، برهمین اساس در این چند ماه باقیمانده از فعالیت دولت، گامی دیگر در راستای تقویت و توسعه تولید داخلی برداشته شد که مزیت‌های بسیاری را نیز به همراه دارد. این کارخانه با مساحت ۱۴ هزار مترمربع و سرمایه‌گذاری ۷۰۰میلیارد ریال با مشارکت بانک صنعت و معدن به طور مستقیم برای ۱۳۰ نفر و به طور غیرمستقیم برای ۳۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت. این کارخانه ظرفیت تولید ۲ میلیون قطعه الکتروفن با موتور اکسترنال روتر و قفس سنجابی در ۲۰مدل با ظرفیت یک تا ۵کیلووات را دارد که با مصرف انرژی ۱۵۰۰کیلووات برق و ۸۰۰ مترمکعب گاز، حدود ۱۳میلیون یورو در سال صرفه‌جویی به همراه دارد.
حسن روحانی دیروز به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده آذربایجان‌شرقی وارد تبریز شد که در این سفر وزیر کشور و وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز وی را همراهی کردند. در این سفر؛ طرح الکتروموتور شرکت تولیدی «مهراصل» از سوی محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد که یکی از ۳۱ پروژه ملی اقتصاد مقاومتی بود که سال گذشته در هیات دولت مصوب شد.

دولت با تمام توان در کنار مردم است
رئیس‌جمهوری دیروز در بدو ورود به تبریز به منظور بررسی آخرین وضعیت سیل‌زدگان آذربایجان‌شرقی به روستاهای آسیب‌دیده رفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسن روحانی در جمع مردم روستای چنار در استان آذربایجان‌شرقی، ضمن تسلیت از دست دادن تعدادی از هموطنان‌مان به اهالی این روستا در حادثه سیل، گفت: دولت با همه توان در کنار مردم استان‌های سیل‌زده خواهد بود و با ارائه کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان‌قیمت، به یاری آنها می‌شتابد و با تشکیل جلسه ستاد بحران در استانداری آذربایجان‌شرقی بار دیگر حوادث اخیر بررسی و تصمیم‌های لازم برای جبران سریع خسارت‌ها اتخاذ خواهد شد.
وی افزود: حادثه‌ای که در روستای چنار، منطقه آذرشهر و در آذربایجان‌غربی، اردبیل و کردستان اتفاق افتاد، همه ملت ایران را غمزده و ناراحت کرد.
دولت همه توان و تلاش خود را برای بازسازی منازلی که دچار تخریب کامل شده یا آسیب‌دیده به‌کار خواهد گرفت و در این زمینه کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه خواهد داد و اجازه نمی‌دهد سختی و مشکلات شما برای بلندمدت ادامه داشته باشد.
 به گفته رئیس‌جمهور، دولت در بلندمدت برای اینگونه روستاهایی که در آنها منازل مردم در مسیر رودخانه‌ها و در خطر سیل قرار دارد، تصمیم‌های لازم را اتخاذ خواهد کرد، چراکه باید در این زمینه مراقبت‌های لازم انجام شده و احتیاط کنیم. روحانی گفت: از همین حالا به وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن دستور می‌دهم عملیات ساخت و بازسازی، خانه‌های مردم را در مناطق آسیب دیده آغاز کنند.

 


دو طرح دیگر
براساس این گزارش، همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به آذربایجان‌شرقی، سد مخزنی کلقان در شهرستان بستان‌آباد با حضور مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران آبگیری شد. به گفته مسئولان، از اثرات اجتماعی و اقتصادی اجرای این طرح می‌توان به ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت و مهاجرت معکوس، افزایش سطح بهداشت عمومی، بهبود شرایط اقتصادی ساکنان منطقه، افزایش تولید، امکان ایجاد مراکز تفریحی و گسترش صنعت گردشگری و جذب گردشگر داخلی و خارجی در منطقه، پرورش آبزیان، رونق اقتصادی و احداث کارخانه‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی اشاره کرد.
همچنین در این سفر، در مراسمی با حضور وزیر جهادکشاورزی تاسیسات انتقال آب و شبکه اصلی ۲۵۰۰هکتاری اراضی بالادست دشت‌های سد گلفرج و گردیان و اراضی هزار هکتاری شبکه فرعی شهرستان جلفا نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.