چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
کد خبر38130

با هدف ارتقاء سطح علمی و فنی فرماندهان آتش نشانی تبریز
کلاس های ارتقاء عملی فرماندهان ایستگاه های 20 گانه برگزار شد

zzzz-25-11.JPG

شهریانیوز: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از برگزاری کلاس های آموزش علمی- فنی و عملیاتی با هدف ارتقاء و بروز رسانی سطح اطلاعاتی فرماندهان خبر داد.

به گزارش شهریار، آتش پاد داوود طالب نژاد گفت: با توجه به بررسی و تحقیقات به عمل آمده در طول 5 سال گذشته و کسب نتایج مثبت از روند اجرایی عملیات فرماندهان در محل های حریق و حادثه کلاس های آموزشی و انتقال تجربه به مدت یک هفته برگزار شد.

وی ادامه داد: رفتار شناسی حریق، علت یابی حریق و امداد و نجات با تجهیزات جدید آتش نشانی از محور های اصلی برای ارتقا سطح جدیدی از اطلاعات عملیاتی در این دوره آموزشی محسوب می شود.

طالب نژاد تصریح کرد: در طول دوره و در محل شبیه سازی شده در ایستگاه شماره 13 و با ایجاد حریق جامدات قابل اشتعال نحوه آتش سوزی ، سرایت و گسترش حریق و همچنین بررسی 7 مرحله انواع حریق مورد ارزیابی فرماندهان قرار گرفت.

وی علت یابی حریق خودرو و مراکز تولیدی- صنعتی را ازدیگر مباحث این دوره آموزشی عنوان کرد و متذکر شد: با توجه به کسب نتایج مثبت در کلاس های مدیریت فرماندهی، علت یابی و نجات، مصمم به ایجاد یک دوره کلاس تکمیلی در شش ماهه دوم هستیم تا بتوانیم به اهداف عالیه عملیاتی نائل شویم.