دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
کد خبر41014

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی:
۱۲ سال در حق متروی تبریز اجحاف شد/ آغاز تزریق‌های بی‌سابقه از سال ۹۲

مترو تبریز به میدان ساعت رسید

شهریارنیوز: معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که در حق قطار شهری تبریز از سال ۸۰ تا ۹۲ اجحاف شده است، گفت: تا سال ۹۲ نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان مبالغ نقدی و غیرنقدی به قطار شهری تبریز تزریق شده است که ۵۰۰ میلیارد تومان آن از طریق دولت و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز از طریق شهرداری بوده است.

به گزارش شهریار، «محمدصادق پورمهدی» در جلسه‌ای پیش از بازدید استاندار از قطار شهری تبریز با اشاره به این‌که طی سال‌های ۸۰ تا ۹۲ در مورد قطار شهری تبریز فرصت‌سوزی شده است، ادامه داد: از سال ۹۲ با محدودیت منابع مالی مواجه بوده و جلساتی با شهرداری و شورای شهر گذاشتیم تا در کنار دولت برای قطار شهری تبریز هزینه کنند که در این راستا از هر دو مجموعه به علت همکاری‌هایشان قدردانی می‌کنیم.
 
وی با بیان این‌که از کل هزینه‌های صرف شده برای قطار شهری تبریز، ۱۳۰۰ میلیارد تومان آن در چهار سال گذشته تزریق شده است، افزود: این میزان رقم بی‌سابقه‌ای بوده است که با روش‌های مختلف تأمین منابع مالی، به قطار شهری تبریز تزریق شده است.
 
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: طبق اعلام سازمان قطار شهری تبریز، برای اتمام خط یک متروی تبریز ۶۰۰ میلیارد تومان نیاز است که باید دست به دست هم داده و با همکاری مجموعه‌ها این مبلغ را فراهم کنیم، چون هم‌اکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ای این ملت خوابیده است و ما صرفاً بخشی از مترو را مورد استفاده قرار داده و بخش دیگر هنوز ناقص است.
 
پورمهدی با بیان این‌که باید شیوه‌های مختلف تأمین منابع مالی را دنبال کنیم، افزود: باید از طرق مختلف اقدام کرده و هزینه را تأمین کنیم تا شاهد اتمام خط یک متروی تبریز باشیم، ما افتخار می‌کنیم که شهر ما جزو شهرهای دارای مترو است.