چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
کد خبر41059

معاون خدمات شهری شهردار تبریز خبر داد:
آغاز اجرای طرح اخذ "عوارض پسماند" از اماکن عمومی فعال در تولید زباله

علی مدبر.jpg

شهریارنیوز: معاون خدمات شهری شهردار تبریز از اجرای طرح اخذ "عوارض پسماند" اماکن عمومی فعال و مستعد تولید انبوه زباله مانند تالارهای عروسی، رستوران ها، کارگاه های تولیدی خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز، علی مدبر اظهارکرد: تعیین عوارض پسماند شهری نسبت به حجم زباله های تولیدی تر و خشک، متغیر خوادبود.
وی هدف از اجرای این طرح را کاهش تولید زباله شهری و تعریف ردیف بودجه درآمدی سازمان پسماند بر اساس عوارض محلی شهرداری تبریز عنوان کرد و افزود: ردیف هزینه و درآمد سازمان مدیریت پسماند را می توان با مشارکت همه جانبه شهروندان از حیث کاهش تولید زباله و پرداخت عوارض پسماند، کنترل کرد.
مدبر خاطر نشان کرد: مصوبات شورای اسلامی شهر تبریز در راستای اجرای دقیق و برنامه ریزی شده طرح های خدمات شهری شهرداری تبریز است و اجرای طرح اخذ "عوارض پسماند" از اماکن عمومی فعال در تولید زباله  مصداق این مصوبات است.
معاون خدمات شهری شهردار تبریز همچنین از تقویت ساختار ستاد جمع آوری "نخاله ساختمانی" خبرداد و گفت: این نخاله ها معضل آلودگی های محیطی و بصری را به همراه دارد و می توان با مشارکت و همکاری کارفرمایان کارگاه های ساختمانی این مشکل را حل کرد.
مدبر با تاکید بر تجهیز خودرو های حمل نخاله های ساختمانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز به حفاظ سقفی، اظهار داشت: متاسفانه شاهد ریزش این نخاله ها در خیابان هنگام انتقال آنها هستیم و با این اقدام از بروز چنین اتفاقی جلوگیری می شود.