یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
کد خبر41671

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون ابن علی و پارک طبیعت ؛
کلانتری آنقدر که به عون ابن علی فکر می‌‌کند اگر به فکر دریاچه ارومیه بود، آنجا خشک نمی‌‌شد/ مگر رقابت با اصفهان و پیشتازی از سایرین اشکالی دارد؟!

45c55f1a_feff_47ac_84db_9671ad3db940.jpg

شهریارنیوز: برزگر جلالی در خصوص اظهارات اخیر عیسی کلانتری عنوان کرد: آب استفاده شده در عون بن علی به مراتب کمتر از سایر نقاط شهری بوده و بهتر است آقای کلانتری بیشتر به فکر دریاچه ارومیه باشند تا عون بن علی.

به گزارش شهریار به نقل از آناج، مسعود برزگر جلالی در خصوص اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست کشور مبنی بر عدم لزوم درختکاری در کوه عون ابن علی در شرایط بحرانی کمبود آب، عنوان کرد: آقای کلانتری نظر شخصی خودشان را مطرح کرده‌اند، آب استفاده شده در تفرجگاه عون ابن علی به هیچ وجه آب شرب نبوده و از آب چاه‌های حفر شده برای آبیاری فضای سبز داخل شهر تبریز است که تفرجگاه عون بن علی هم جزئی از آن می‌باشد.

وی خاطرنشان ساخت: همانطور که سایر فضاهای سبز شهری آبیاری می‌شوند به تفرجگاه عون ابن علی هم به همان منوال رسیدگی می‌شود، حتی مقدار آبی که برای این تفرجگاه استفاده شده به مراتب کمتر از سایر نقاط است که این امر هم به دلیل بهره‌گیری از سیستم آبیاری قطره‌ای در این تفرجگاه می‌باشد.

مدیرعامل سازمان توسعه عون ابن علی در پاسخ به این سوال که چه مقدار هزینه برای این پروژه صرف شده است، اظهار داشت: حدود 20 سال است که تفرجگاه عون ابن علی در حال ساخت و بهره برداری است، از این رو نمی‌توان گفت دقیقا چقدر هزینه صرف پیشبرد اهداف این پروژه شده است.

وی متذکر شد: ما به فکر عون ابن علی هستیم ولی کاش آقای کلانتری بیشتر به فکر دریاچه ارومیه بودند تا عون ابن علی! متاسفانه به راحتی در مورد موضوعات نامرتبط نظر می‌دهند ولی درباره مسائلی که بایستی نظر داده و پاسخگو باشند چیزی نمی‌گویند.

برزگر جلالی با بیان اینکه ظاهرا قریب به 48 هزار حلقه چاه غیرمجاز منجر به خشکی آب دریاچه ارومیه شده است که متاسفانه برای برخورد با این خاطیان کاری نتوانسته‌اند بکنند، اذعان داشت: آقای کلانتری اگر به فکر دریاچه ارومیه بودند، این دریاچه اصلا به این وضعیت دچار نمی‌شد ولی به‌جای آن به فکر عون ابن علی هستند!

وی در خصوص اتهام وارده بر رقابت با اصفهان بیان کرد: اینکه می‌گویند ما به فکر رقابت با اصفهان هستیم صحیح نیست چراکه اصفهان شهری کویری بوده و اصلا در آن کوهی وجود ندارد که بخواهیم رقابت کنیم؛ در ثانی اگر بر فرض محال، قرار بر رقابت باشد هم که اشکالی ندارد؛ کاش بتوانیم رقابت کنیم و پیشتاز باشیم؛ بایستی منظور آقای کلانتری را از حرف‌هایی که می‌زنند از خودشان جویا شد.