سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
کد خبر41704

با حمایت حوزه هنری؛
نمایشگاه عکس «کدخدایان دریاچه» در بندر شرفخانه برگزار می شود

2634712.jpg

شهریارنیوز: نمایشگاه عکس «کدخدایان دریاچه» شامل مجموعه عکس هایی از کشتی‌سازها، ناخداها و ملوان‌های دریاچه ارومیه در کشتی به نمک نشسته بندر شرفخانه برگزار می شود.

به گزارش شهریار  به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: این نمایشگاه شامل ۱۸ اثر از لیلا صبوری کارشناس ارشد مردم شناسی است که که پرتره‌هایی ثبت شده از ناخدایان دریاچه‌ ارومیه در سال‌های ۹۵ و ۹۶ را در محیط زندگی آن ها از ۲۴ لغایت ۲۷ آبان سال جاری از ساعت ۱۰ الی ۱۷ در معرض دید عموم قرار داده است.

مینا نیک رزم ادامه داد: محل نمایش مجموعه عکس کدخدایان دریاچه، داخل کشتی‌ به نمک نشسته در بندر شرفخانه است تا بار دیگر ناخدایان دریاچه و مسافرها به کشتی‌ها برگردند، با یاد تمام خاطره‌هایی با دریا داشته‌اند.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: نمایشگاه مجموعه عکس های کدخایان دریاچه با حمایت و مشارکت حوزه هنری آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و اداره بنادر و دریانوردی بر پا می شود و در جستجوی ناخدایان بوده؛ چرا که دریا هنوز در خواب‌های این مردان، پر از آب است.