پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
کد خبر43424

در ایام الله دهه فجر انجام می پذیرد؛
افتتاح 39 پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز در 39 مین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب

139311161814496584681474.jpg

شهریار نیوز: شهرداری تبریز به مناسبت 39 مین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این دهه با بهره برداری از 39 پروژه عمرانی خدماتی این دهه را گرامی می‌دارد.

به گزارش شهریار، شهرداری های مناطق و سازمانها و شرکت های تابعه شهرداری کلانشهر تبریز،  لیست پروژه های عمرانی و خدماتی آماده افتتاح خود را در سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اعلام کردند.

شهرداری منطقه 4 تبریز در 39 مین سالگرد پیروزی شکوهمند بیشتر پروژه های افتتاحی خود را در زمینه زیرساخت های شهری با اعتباری بالغ بر 262 میلیارد و 800 میلیون ریال عنوان کرد.

احداث کانال دفع آب های سطحی ستارخان فاز 2، بازسازی مقبره  آیت الله انگجی، روشنایی میدان آذربایجان، اصلاح نورپردازی تقاطع غیر هم سطح میدان جهاد، افتتاح سه دهنه پل عابر گذر در خیابان شهیدان ذاکر، کفسازی و پیاده رو سازی معابر سطح حوزه و افتتاح باند کندرو ستارخان از اهم مواردی است که توسط شهرداری منطقه چهار در این دهه افتتاح می شود.

افتتاح ساختمان برق خادم گمرک، نوسازی سالن سرپوشیده ضلع غربی الغدیر و بازسازی سالن ورزشی کشتارگاه و افتتاح ایستگاه آتش نشانی فلکه معلم از دیگر مواردی است که جهت افزایش رفاه شهروندان و توسعه شهری توسط شهرداری منطقه 4 در این ایام انجام می شود.

شهرداری منطقه هفت تبریز در کنار فعالیت های عمرانی و زیر ساختهای شهری، افتتاح پروژه های فرهنگی را نیز در این ایام مد نظر داشته است.

افتتاح سرای محله کجوار و مرمت فرهنگسرای کوثر(لاله) از جمله اقداماتی است که در راستای توزیع همگون مراکز فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر در این محلات انجام می گیرد.

تعریض جاده خلجان، آسفالت محلات 15000 تن 165000 متر مربع در قالب خدمات محله ای، جدول گذاری 12 کیلومتر در قالب خدمات محله ای و پل رودخانه کرجان از دیگر پروژ های توسعه ای منطقه هفت،  در مجموع با اعتباری بالغ بر 71 میلیارد ریال است که در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

زیبایی سطح شهر یکی از وظایف ذاتی شهرداری تبریز است که در این ایام، منطقه 2 شهرداری با لایه روبی ، باکس گذاری و بهسازی مهرانه رود و بهسازی خیابان امام خمینی(ره) و افتتاح این موارد در این ایام، آن را مدنظر قرارداده است.

راه اندازی ایستگاه آتش نشانی دکتر حسابی از دیگر فعالیت های ارزنده شهرداری منطقه 2 برای این ایام و هدیه به شهروندان عزیز تبریزی است که در مجموع تمام پروژه ها با اعتباری بالغ بر 48 میلیارد ریال انجام شده است.

شهرداری منطقه 8 نیز 8 پروژه قابل افتتاح در این دهه را با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد و 900 میلیون ریال در برنامه کاری خود قرار داد که موارد شامل بهسازی اماکن و تجهیزات موجود و موارد جدید قابل بهره برداری است.

 کفسازی و پیاده راه های تیمچه قندفروشان، بازار صادقیه، حرمخانه و اطراف مصلی و دبه خانه، تکمیل مرت یخچال صادقیه، تیمچه صاحب دیوان از جمله ای این پروژه ها است.

احداث پارک هاشمیه و پارک محله ای یوشاری، ساختمان معاونت عمرانی منطقه، کانال رضانژاد، بازارچه دستفروشان و گلخانه فضای سبز منطقه از دیگر پروژه های است که در این ایام تقدیم شهروندان فهیم تبریزی منطقه8  می شود.

امنیت و تسریع رفت و امد شهروندان عابر پیاده از عرض خیابان ها یکی از اهدافی است که مجموعه شهرداری تبریز طی چند سال گذشته به آن توجه ویژه ی داشته است.

خط کشی های خیابان، نرده کشی و احداث پل های عابر پیاده از جمله نمود های این امر است. بهره برداری از  2 پل عابر پیاده توانیر روبه روی مجتمع ائل ایستین و خیابان هفت تیر توسط شهرداری منطقه یک با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال در دهه فجر نیز در این راستا انجام می گیرد.

دو پروژه ارزشمند و ارزنده بهره برداری از پارک احسان و نیکوکاری و بهره برداری از پد هلی کوپتر قرا ملک  نیز هدیه شهرداری منطقه 6 در این ایام به شهروندان عزیزتبریزی است که در راستای خدمتگزاری و با توجه به نیاز محل  اولی به صورت امانی و پد هلی کوپتر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال صورت می پذیرد.

26 دستگاه اتوبوس جدید و 50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده و 15 دستگاه اتوبوس با موتور تازه تعویض با اعتبار بالغ بر 190 میلیارد ریال توسط سازمان اتوبوسرانی در ایام الله دهه فجر به بهره برداری میرسد.

سه پروژه مهم نیز توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در این ایام افتتاح می شود که احداث ساختمان مرکز آمار و کنترل مجتمع دفن بهداشتی زباله، طرح آبرسانی مجتمع دفن بهداشتی زباله و احداث ایستگاه پمپاژ انتقال آب شرب به مجتمع دفن بهداشتی و احداث سلول شماره 2 دفن مهندسی و بهداشتی با اعتبار 55 میلیارد ریال، پروژه های این سازمان زیست محیطی است.

ترمینال تبریز نیز همچنین به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح جایگاه سوخت، نوسازی و استانداردسازی ، بازسازی ترمینال آذربایجان، افتتاح سالن آمفی تئاتر و مونیتورینگ  مرکزی تبریز را با اعتبار 19 میلیارد ریال در برنامه های خود دارد.