دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
کد خبر43603

درخواست معاون مسلمان رییس جمهور صربسکا مبنی بر خواهرخواندگی بانیالوکا با تبریز

629.jpg

شهریارنیوز: همزمان با برگزاری روزهای فرهنگی ایران در بوسنی وهرزگوین در راستای برنامه های تبریز 2018 به درخواست معاون مسلمان رییس جمهور صربسکا زمینه خواهرخواندگی بانیالوکا با تبریز فراهم می شود.

به گزارش شهریار به نقل از معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، دیالوگین سحر بالکان نوشت: در ادامه برنامه روزهای فرهنگی ایران که به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین و با حمایت و همکاری شهرداری تبریز ، اداره همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نهاد های فرهنگی و اجتماعی شهرهای سارایوو و بانیالوکا در حال برگزاری است برنامه اجرای موسیقی سنتی ایرانی توسط گروه موسیقی مانی برگزار شد.

در این برنامه که معاون رییس جمهور، مشاور وزیر فرهنگ جمهوری صربسکا ، مفتی بانیالوکا، سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان و معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز ، معاون دانشگاه هنر اسلامی تبریز و جمعی از علاقمندان هنر ایران حضور داشتند گروه موسیقی مانی به هنرنمایی پرداخت که با استقبال زیاد مخاطبین روبرو شد.

در این مراسم  محمود حیدری سفیر کشورمان اظهار داشت: هنر زبان مشترک انسانهاست و وقتی در مسیر ارزشهای انسانی قرار گیرد موجب تعالی جامعه میشود و از جمله دستاوردهای انقلاب ما این است که هنر را در خدمت ارزشهای اخلاقی و انسانی قرار داد.

حیدری تاکید کرد: پیام حضور هنرمندان ایرانی و برگزاری این‌ مناسبت فرهنگی در شهر بانیالوکا این است که دست دوستی ملت ایران بسوی همه اقوام و اقشار  کشور بوسنی هرزگوین گشوده است.

حجت الاسلام حمیدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و رئیس کمیته تبلیغات و بین الملل تبریز2018 نیز اظهار داشت: تبریز از ظرفیتهای عظیمی در زمینه های گردشگری، فرهنگی و هنری برخوردار است و به دنبال این هستیم تا بتوانیم به خوبی به معرفی این ظرفیت ها بپردازیم.

وی افزود: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی می تواند نکته ای مثبت در راه توسعه شهراولین ها شود و با همت مدیران شهری و استانی به دنبال این هستیم تا به بهترین نحو میزبان گردشگران عزیز باشیم.

لازم به ذکر است: نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی تبریزدر شهر بانیالوکا با حضورمعاون رییس جمهور بوسنی وهرزگوین و شهردار بانیالوکا و مفتی بانیالوکا، معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز و هیات همراه در شهر بانیالوکا افتتاح شد که تا پایان دهه فجر  ادامه داشت.