سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
کد خبر43632

در جلسه مشترک عنوان شد:
ساماندهی باربران بازار بزرگ تبریز با همکاری سازمان مدیریت حمل و نقل بار و شهرداری منطقه هشت

92.jpg

شهریارنیوز: در جلسه مشترک سازمان مدیریت حمل ونقل بار و شهرداری منطقه هشت تبریز بر ساماندهی و حمایت از باربران داخل بازار بزرگ تبریز اعم ازحل مشکل بیمه تامین اجتماعی ، ارائه تسهیلات بانکی برای تعویض چرخهای دستی ، صدور کارتهای شناسائی و همچنین شناسائی باراندازها و انبارهای سطح منطقه تاکید شد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی  سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهردار ی تبریز ، در این جلسه ، فاضل نادری مدیرعامل سازمان با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی سازمان حمل ونقل بار گفت: با عنایت به اینکه ساماندهی بابران داخل بازار تاریخی تبریز در مقطع فعلی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و این سازمان نیز در راستای وظایف سازمانی نسبت به انجام مطالعات لازم برای ساماندهی و نظارت بر باربران وبرقراری بیمه های آنان را انجام داده و آماده اجرا کرده و امیدواریم با همکاری منطقه هشت شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.

وی افزود: بر اساس تصمیمات اخذ شده سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز و شهرداری منطقه هشت با همکاری و هماهنگی همدیگر نسبت به ساماندهی باربران داخل بازار تاریخی تبریز اعم از شناسائی ، شناسنامه دار کردن و نظارت بر فعالیت آنان اقدامات لازم را معمول داشته و نسبت به طراحی چرخهای دستی ویژه داخل بازار بصورت مشترک و با پیگیری سازمان توسط شرکتهای مرتبط و ارائه تسهیلات مناسب برای تعویض چرخ دستی ها اقدامات مورد نیاز انجام گیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهردار ی تبریز افزود: همچنین در جلسه مذکور مقرر شد با هدف کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک منطقه بازار ، آماده سازی ملک های شناسائی شده برای باراندازی از طریق بخش خصوصی و شهرداری و با مساعدت شهرداری منطقه و توسط سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری تبریز اقدامات لازم صورت پذیرفته و شهرداری منطقه هشت در شناسائی انبارهای سطح منطقه جهت وصول عوارض انبارهای موجود مطابق تعرفه عوارض محلی شهرداری همکاریهای لازم را با سازمان معمول دارد.

 وی افزود: همچنین مقرر گردید شهرداری منطقه وسازمان با همکاری یکدیگر نسبت به شناسائی ، مدیریت و نظارت بر باراندازها و انبارهای کالای سطح منطقه هشت و وصول عوارضات مربوطه اقدام گردد.

در ادامه جلسه مهندس تیز پاز شهردار منطقه هشت نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات سازمان حمل و نقل بار در خصوص شناسائی محل های مناسب برای باراندازها و همچنین آماده سازی طرح جامع ساماندهی باربران بازار تبریز گفت: سامانده یباربران داخل بازار از دغدغه های اصل یاینجانب از زمان تصدی شهرداری منطقه بوده و در این راستا برخی اقدامات اولیه نیز صورت گرفته بود و انشالله شهرداری منطقه با همکاری سازمان در خصوص ساماندهی اقدامات لازم را در اسرع وقت اجرائی خواهند نمود.

شهردار منطقه هشت اظهار داشت: برای ساماندهی و ایجاد باراندازها و انبارهای کالا و برای رفع نیاز محدوده مرکزی شهر می توان از پتانسیل بخش خصوصی با ارائه تسهیلات و امکانات ویژه کمک گرفته و اقدام کرد.

در پایان جلسه حبیب حقی مدیر بازار تاریخی تبریز نیز ضمن تقدیر از اقدامات سازمان در حوزه حمل و نقل بار درون شهری گفت: سازمان و منطقه هشت می توانند با همکاری و هماهنگی یکدیگر گامهای اساسی در خصوص بهبود وضعیت حمل ونقل بار درون شهری و علی الخصوص منطقه بازار برداشته و با ساماندهی بابران زحمتکش داخل بازار اقدامی ماندگار از خود به یادگار بر جای گذارند.

گفتنی است این جلسه با  حضور مدیرعامل ، معاونین و مدیران سازمان مدیریت حمل ونقل بار و شهردار منطقه هشت و مدیر بازار تاریخی تبریز در محل سازمان ترتیب یافته بود.