سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
کد خبر43638

در بیستمین جلسه کمیسیون خدمات شهری صورت گرفت؛
بررسی نحوه جمع آوری زباله و برچیدن باکس های زباله در سطح شهر تبریز

694.jpg

شهریارنیوز: در جلسه این هفته کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز، سیاست های معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز در خصوص نحوه جمع آوری زباله و برچیدن باکس های زباله بررسی شد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز به ریاست عبداله تقی پور و با حضور اعضای و کارشناسان کمیسیون و معاونین خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری برگزار شد.

در این نشست کریم صادق زاده عضو کمیسیون خدمات شهری با بیان این که کمبود باکس های زباله در سطح شهر جلوه خوبی ندارد و بر لزوم هماهنگی شهرداری با کمیسیون پیش از جمع آوری این باکس ها تاکید کرد و افزود : ما رسالت داریم که به عنوان نماینده مردم در تبریز 2018 از به وجود آمدن وضعیت نامطلوب جلوگیری کنیم. وی ادامه داد سعی کمیسیون بر حرکت علمی و توسعه پایدار شهری است در عین حال خواست مردم را باید قبل از هر اقدام درنظر بگیریم.

غلامرضا وصالی نماینده معاون خدمات شهری در کمیسیون گفت: وجود 5600 باکس زباله در سطح شهر افزایش بی رویه تولید زباله و ضرورت جمع آوری 24 ساعته را به دنبال داشته است. تلاش ما این بوده که در مسیر های ترافیکی از جایگزاری باکس ها پرهیز کنیم .

وی گفت: سیاست کلی خدمات شهری کاهش باکس های زباله و جمع آوری شبانه زباله ها است که این طرح درحال مطالعه و بررسی است.

وصالی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح مردم، صبح شهری بدون زباله خواهد دید.

عبداله تقی پور رییس کمیسیون خدمات شهری در جمع بندی مباحث در این نشست گفت: جمع آوری زباله ها باید خارج از زمان استراحت مردم باشد و موجب سلب آسایش نشود.

وی ادامه داد: امکان سنجی این طرح توسط سازمان مدیریت پسماند باید با همراهی تیم کارشناسی کمیسیون خدمات شهری صورت گیرد و درآن نباید با تفکیک زباله از مبدا غفلت شود.

 وی افزود: برنامه ریزی واحد برای همه معابر سطح شهر جوابگو نخواهد بود و هر محله برنامه خود را طلب می کند.

 تقی پور تصریح کرد: طبق نظر کمیسیون ، مطالعه این طرح باید به صورت کاملاً کارشناسی صورت گیرد و مدیریت هزینه در آن لحاظ شود.

 وی خاطر نشان کرد : اجرای طرح ،منوط به تصویب در کمیسیون خدمات شهری خواهد بود.