سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
کد خبر43645

شهرداری تبریز- مهرام تهران
شهرداری تبریز تاریخ ساز می شود؟  

گزارش تصويري: پیروزی تيم بسكتبال شهرداری تبریز در بازی نخست فینال لیگ برتر

شهریارنیوز: امروز و از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه تیم های شهرداری تبریز و مهرام تهران برای برگزاری آخرین بازی فینال بسکتبال لیگ برتر کشور در سالن شهید توانای تبریز رودرروی هم قرار خواهند گرفت.

تیم بسکتبال شهرداری تبریز در حالی راهی دیدارهای پایانی این مسابقات شده است که حتی خوشبین ترین طرفداران این تیم هم باورشان نمیشد که شهرداری به فینال این مسابقات راه پیدا کند.
مهران حاتمی مربی کهنه کار شهرداری تبریز کاری کرد کارستان و با درخشش در رقابت های دور مقدماتی و با شایستگی تمام به نیمه نهایی مسابقات راه یافت تا زرد پوشان آبادانی را در این مرحله ملاقات کند. صنعت نفت آبادان در نیمه نهایی اما مقهور قدرت آسمانخراش های تبریزی شد تا بسکتبال کشور شاهد ظهور قدرت جدیدی در بسکتبال کشور باشد.
قدرت جدیدی به نام “شهرداری تبریز”!
بدین ترتیب بلندقامتان سرخ پوش تبریزی به فینال مسابقات راه یافتند تا در ۵بازی به دیدار مهرام تهران بروند. مهرامی که ۷ بار پیش از این قهرمان کشور شده است.
همگان انتظار پیروزی های آسانی برای مهرام داشتند و درخشش شهرداری را جرقه ای می دانستند که زود هم خاموش می شود ولی ۲ پیروزی و ۲ شکست نصیب این تیم پر آوازه شد تا ورزش دوستان بیش از پیش به قدرت نوظهور بسکتبال ایران ایمان بیاورند.
در اولین دو بازی که به میزبانی تبریز برگزار شد شهرداری توانست ابتدا با نتیجه ۸۵ بر ۸۲ پیروز میدان شود ولی در دومین بازی نتیجه را ۹۷ بر ۸۷ واگذار کرد
در سومین و چهارمین بازی که در سالن زیبای ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد این تیم مصطفی هاشمی بود که ابتدا توانست ۹۴ بر ۹۱ شهرداری را شکست دهد ولی بازی چهارم سرنوشت دیگری داشت و شاگردان حاتمی با برد شیرین ۹۵ بر ۸۶ همه چیز را به بازی پنجم (امروز) و تبریز کشاندند.
بازی پنجم و سرنوشت ساز فینال لیگ برتر بسکتبال کشور می تواند روزی فراموش ناشدنی برای ورزشدوستان تبریزی باشد تا برای اولین بار نام پر افتخار تبریز را بر بلندای بسکتبال کشور ثبت شده ببینند.
آیا شهرداری تبریز می تواند برای اولین بار در تاریخ ورزش بسکتبال قهرمان شود و تاریخ ساز شود؟
باید منتظر ماند و جدال دو تیم شهرداری تبریز و مهرام تهران را تماشا کرد…
شاید تنها نکته تاریک این دیدار به سالن محقر “شهید توانا” بر میگردد که در مقابل خیل تماشاگران شرمنده خواهد شد!
شاید مسئولین فدراسیون بسکتبال هم هیچگاه پیش بینی نمی کردند که شهرداری تبریز راهی پلی آف شود که این سالن را تائید کرده اند! حال فینال مسابقات بزرگ و معظم لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور در این سالن حقیر برگزار خواهد شد و از دست کسی هم کاری ساخته نیست!
به امید افتخار آفرینی سرو قامتان شهرداری تبریز…

 

/ آیرال خبر