دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
کد خبر44200

توسط شهرداری منطقه۶
آسفالت ورودی‌های غرب تبریز ساماندهی می‌شود

photo_2018-03-12_10-05-42.jpg

شهریارنیوز: معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۶ تبریز گفت: با اتمام اصلاحات لازم در ١٠ روز اخير علائم و تجهيزات ترافيكي محدوده غرب تبریز در سطح حوزه این منطقه نوسازي و ساماندهي مي شود.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۶ تبریز، نادر خیردوست اذعان داشت: طی ۱۰ روز گذشته بالغ بر یک هزار تن آسفالت ريزي در وروديهاي شهر توسط منطقه ٦ انجام گرفته است.

معاون فني و عمراني شهرداري منطقه شش از اتمام عمليات لكه گيري آسفالت ورودي هاي شهر به منظور رفع معضلات موجود در اين مسيرها خبر داده و افزود: با عنايت به لزوم ساماندهي وضعيت عمومي آسفالت معابر و رفع مشكلات اساسي موجود بالاخص در وروديهاي شهر قبل از اتمام سال و شروع سفرهاي نوروزي با حجمي بالغ بر یک هزار تن لكه گيري و آسفالت اساسي در طي ١٠ روز اخير اقدام شده است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از اتمام سال ٩٦ و با همكاري مشترك حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تبريز خط كشي ها، تجهيزات و علائم ترافيكي نوسازي و ساماندهي مي شود.

خيردوست با اشاره به تمركز اين منطقه به ساماندهي وروديهاي شهر افزود: آسفالت اساسي محدوده حد فاصل سه راهي فرودگاه تا پل روگذر مايان در محور تبريز - مرند و باندهاي كندرو در دست احداث در سال ٩٧ از جمله برنامه هاي كاري اين منطقه در بخش آسفالت اساسي معابر بوده كه بزودي و با شروع فصل كاري عملياتي خواهد شد.

گفتنی است، شهرداری منطقه ۶ کلانشهر تبریز با وسعتی بالغ بر ۷ هزار و ۴۳۱ هکتار از لحاظ جغرافیایی حدود یک سوم از سطح شهر تبریز را شامل می شود که جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر، را تحت پوشش قرار می دهد.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مسیر ورودی زمینی شمالغرب تبریز، ورودی مسیر هوایی و نیز مسیر ریلی، از اهمیت و جایگاه خاصی در ارائه خدمات به مسافران ایفا می کند.

مساحت کل فضای سبز منطقه ۱۱۵ هکتار شامل ۲۸ پارک بزرگ و محله ای بوده و ۴۵ باب مسجد و حسینیه و ۸۵ مرکز آموزشی و تحصیلی دارد که دو پارک قوناقلار باغی و حجاج در ورودی شمالغرب تبریز و دو مسجد امام سجاد (ع) و نبی اکرم (ص) آماده میزبانی و تامین نیازهای مسافران نوروزی خواهند بود.