سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
کد خبر44207

شکور اکبر نژاد:
تکیه به وعده های دولتی ما را از تلاش غافل خواهد کرد

photo_2018-03-13_09-35-04.jpg

شهریارنیوز: رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز ترسیم استراتژی توسعه آذربایجان را توسط نخبگان و دانشگاهیان خواستار شد.

به گزارش شهریار، در نشست رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز با جمعی از نخبگان و مبتکران در دانشگاه تبریز که معاون پژوهشی و مدیران حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در آن حضور داشتند، جمعی از صاحبان ابداعات و اختراعات در حوزه مدیریتِ شهری به تشریح ابداعات خود پرداختند و خواستار مساعدت برای تجاری سازی طرح های خود شدند.

شکور اکبرنژاد در این نشست با تاکید بر تبدیل اقتصاد درهم ریخته کشور به اقتصاد دانش بنیان، ضرورت تجاری سازی ابتکارات نخبگان را متذکر شد و عنوان داشت: استراتژی توسعه آذربایجان باید به دست همین نخبگان تدوین و ترسیم شود.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز ادامه داد: برای آنکه توسعه در مسیر منطقی خود پیش برود، ناگزیر به تدوین یک استراتژی سیستماتیک هستیم تا مدیریت شهری از چارچوب اراده های شخصی و سلیقه ای خارج شود.

اکبرنژاد خاطر نشان ساخت: در این مسیر تکیه به وعده های دولتی ما را از تلاش غافل خواهد کرد و از این رو باید خواسته هایمان را با اتکا به توان خودمان بدست آوریم.

 

وضعیت اجتماعی کشور قابل دفاع نیست

مجید نصیر پور، مدیرکل کمیسیون ها، صحن و مشاورین مجلس شورای اسلامی در ادامه، طی سخنانی با اذعان به این که کشور در حوزه های اجتماعی وضعیت قابل دفاعی ندارد، ادامه داد: سرعت تغییر در دنیا بسیار بالاست و اگر ما متناسب با این تغییرات برنامه ریزی نکنیم، از معادلات جهان حذف خواهیم شد.

گفتنی است در این نشست که با حضور بیش از 30 تن از نخبگان و مبتکران برگزار شد، علی امیر زاده، مبتکر تولید شن و ماسه مصنوعی، مهدی خوشبوی، طراح سیستم بومی اسکادای خطوط مترو، مهدی نبوی نیا مبتکر شهر هوشمند، سیما فریدونی مبتکر تولید گیاهان دارویی، داود یعقوبی بقا ، عبدالحسن کاظمی و محمد سالک یوسفی مدیر اسبق اتاق فکر اقتصاد و صنعت کشور به تشریح ابداعات خود پرداخته و نظرات خود را برای دانش بنیان ساختن مدیریت شهری در تبریز ارائه دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در پایان این نشست، خواستار ایجاد چارت مشخص برای طی مراحل تجاری سازی اختراعات مبتکران و همچنین استمرار این جلسات شد.