سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
کد خبر45735

مديرکل فرودگاه‌هاي آذربايجان‌شرقي:
افزايش پرواز، تراز فرودگاه تبريز را در اقيانوسيه بالا برد/ رتبه 6 رنکينگ فرودگاه تبریز در کشور

index.jpg

شهریارنیوز: مديرکل فرودگاه‌هاي آذربايجان‌شرقي گفت: فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز در اقيانوسيه به خاطر افزايش پرواز رتبه نخست را به دست آورد.

به گزارش شهریار به نقل از فارس، مصطفی صفایی اظهار داشت: در سال میلادی گذشته فرودگاه تبریز به دلیل بیشترین افزایش پرواز، رتبه اول را در بین فرودگاه‌های آسیا و اقیانوسیه به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در بخش افزایش تعداد مسافر پروازی نیز فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در رتبه 6 رنکینگ فرودگاه‌های کشور قرار دارد.

صفایی با اشاره به آیتم‌های حضور در این رتبه‌بندی بیان داشت: این ارزیابی در بخش پرواز، مسافر و خدمات‌سانی صورت می‌گیرد که علاوه بر فرودگاه بین‌المللی تبریز، فرودگاه‌های مشهد و مهرآباد نیز در این رتبه‌بندی در رده‌های نخست قرار داشتند.

وی خدمات‌رسانی به متقاضیان را عمده شرح وظایف حوزه مدیریتش اعلام و تاکید کرد: در جهت رفاه حال مشتریان فرودگاه بین‌المللی تبریز سالانه اعتباراتی از محل هزینه‌های جاری و سرمایه‌ای( عمرانی)​ جذب و به مجموعه تزریق می‌شود.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی اضافه کرد: سال گذشته 300 میلیارد ریال اعتبار جاری و 150 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات سرمایه‌ای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به فرودگاه بین‌المللی تبریز تزریق شده است.

وی، در رابطه با بحث درآمدزایی فرودگاه‌های استان تصریح کرد: درآمدهای کلیه فرودگاه‌های کشور به خزانه واریز شده و سپس درآمدهای موجود براساس نیاز، درخواست و طرح‌های عمرانی تعریف شده در اختیار فرودگاه‌ها قرار می‌گیرد.

به گفته صفایی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی سال‌هاست از اعتبارات استانی بی‌بهره بوده و ردیف بودجه‌ای از محل اعتبارات استانی ندارد.

گزارش فارس حاکی است، هم اکنون از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پروازهای خارجی به مسیرهای هامبورگ، استانبول، نجف، بغداد و مدینه و پروازهای داخلی به مسیرهای تهران ، مشهد، اصفهان، اهواز ، شیراز،  بندرعباس، عسلویه، کیش، رشت و کرمان  برقرار است.