چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴
کد خبر45760

دستور وزیر راه برای ارتقای سطح ایمنی و خدمات آزادراه پیامبر اعظم (ص)

121.jpg

شهریارنیوز: بنا به تقاضای استانداران آذربایجان شرقی، زنجان و قزوین ، وزیر راه و شهرسازی دستور ارتقای سطح ایمنی و خدمات آزادراه های قزوین-زنجان و زنجان-تبریز را صادر کرد.

در پی تقاضای استانداران آذربایجان شرقی، زنجان و قزوین از وزیر راه و شهرسازی جهت تامین روشنایی، اصلاح روکش آسفالت و اجرای جداکننده بتی در مسیر آزادراه های قزوین-زنجان و زنجان-تبریز، وزیر راه و شهرسازی دستور اجرای طرح ارتقاء سطح خدمات و ایمنی این مسیرها را صادر کرد.

مجید خدابخش، اسداله درویش امیری وعبدالمحمد زاهدی در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی به اهمیت مسیرهای ارتباطی و آزادراه استان های زنجان، قزوین و آذربایجان شرقی اشاره نموده و ارتقاء ایمنی و تسهیل در ترافیک این محورها را با تامین روشنایی، اصلاح روکش آسفالت و اجرای جداکننده بتی خواستار شدند.
استانداران استان های زنجان، قزوین و آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آزادراه های قزوین-زنجان و زنجان-تبریز یکی از مهمترین و پرترددترین شریان های اصلی کشور به شمار می آیند، تاکید کردند: با توجه به حجم انبوه ترافیک عبوری در طول سال از این آزادراه ها به عنوان شاهراه اصلی شمالغرب و غرب کشور و نیز کریدور ارتباطی ایران و اروپا، ضروری است در راستای ارتقاء ایمنی و سطح خدمات در این جاده ها اقدام ضروری صورت گیرد.
وزیر راه و شهرسازی نیز در پاسخ به این تقاضا نامه دستور اجرای طرح ارتقاء سطح خدمات و ایمنی آزادراه های قزوین-زنجان و زنجان-تبریز در قالب پروژه های سرمایه گذاری را صادر کرد.