پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
کد خبر49750

شهردار منطقه 4 تبریز؛
بافت فرسوده شهری، باید فرصت تلقی شود/ پرداخت کامل حق مردم در تملکات

IMG_20181011_160437_030.jpg

شهردار منطقه 4 تبریز گفت: احیای بافت های فرسوده و توسعه جهشی منطقه 4 تبریز، یکی از مهم‌ترین اهداف و اولویت های ماست و برای کاهش هرچه بیشتر تفاوت با دیگر مناطق شهری تلاش می کنیم.

به گزارش شهریار، اکبر امجدی در آیین مسیرکشایی خیابان حجتی به چایکنار شمالی، میزان مساحت شهری شهرداری منطقه 4 را دو هزار و 540 هکتار اعلام کرد و افزود: از این مقدار، یک هزار و 775 هکتار در داخل بافت فرسوده و قدیمی شهری قرار دارد.

وی افزود: یک پنجم جمعیت شهر تبریز که شامل بیش از 315 هزار نفر از مردم است در این منطقه ساکن هستند.

وی اظهار کرد: معتقدیم که باید با اتخاذ تدابیر مناسب و تصمیمات عملیاتی، بافت فرسوده شهری را به جای تهدید، فرصتی مهم تلقی کرده و برای تحقق اهداف خود تلاش کنیم.

شهردار منطقه 4 تبریز با اشاره به اختلاف فاحش مناطق شهری تبریز از بعد میزان درآمد، حاشیه نشینی و ... تصریح کرد: احیای بافت های فرسوده و توسعه جهشی منطقه 4 تبریز، یکی از مهم‌ترین اهداف و اولویت های ماست و برای کاهش هرچه بیشتر تفاوت با دیگر مناطق شهری تلاش می کنیم.

 امجدی همچنین تصریح کرد: شهرداری این منطقه تمامی تلاش خود برای توسعه مسیرگشایی ها را به کار می گیرد و با جرات اعلام می کنیم که حق و حقوق تمامی مردم در مورد تملک منازل مسکونی و واحدهای تجاری را پرداخت کرده ایم.