سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
کد خبر50284

شهردار منطقه 9 تبریز:
ساخت و ساز در شهرک خاوران با تکمیل زیرساخت‌ها، رونق گرفت

02.jpg

چندی است که با تکمیل زیر ساخت های موجود در شهرک خاوران که از آن به عنوان یکی از مدرن‌ترین شهرک‌های مسکونی در کشور یاد می شود، استقبال عمومی برای ساخت و ساز در آن رونق گرفته است.

به گزارش شهریار، بهرام نسیانی، شهردار منطقه 9 تبریز با اعلام این مطلب گفت: چشم انداز متفاوت شهرک خاوران و ضوابط منحصر به فرد جاری در آن، از جمله ی عللی است که استقبال عمومی مردم را به همراه داشته است.

وی در تشریح برخی از ضوابط موجود شهرک مدرن خاوران افزود: در این شهرک، تمامی گذرها 12 متر و یا بیشتر می باشند و طبق تعریفی که در طرح تفصیلی  از خیابان به میان آمده، در حقیقت تمامی گذرهای موجود در این شهرک کوچه نبوده، بلکه خیابان می باشند. از طرفی تمامی قطعات مسکونی در این شهرک، امکان نورگیری از دوطرف قطعه را دارا است.

شهردار منطقه9، اختصاص طبقات برای قطعات مسکونی در این شهرک را بر اساس مساحت و نه بر اساس عرض گذر بیان کرد و افزود: مهمترین مزیت این  ضابطه، نبود سایه اندازی بر ساختمان های مجاور است.

نسیانی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و در طرح مطالعات نما و منظر شهری خاوران، متقاضیان پروانه ی ساختمانی، با اخذ جزئیات و نوع مصالح نمای مورد استفاده، اقدام به ساخت بنا خواهند نمود و از معماری خاص و منحصر بفرد تبعیت خواهند کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به کاربری های عمومی فرا منطقه ای این شهرک اظهار داشت: این کاربری ها،  فضا را برای ارائه ی خدمات مطلوب به عموم شهروندان در زمینه های ورزشی، تفریحی، فرهنگی، درمانی و تجاری فراهم می سازد که در منطقه بی نظیر خواهند بود.